ממה להיזהר בתהליך שינוי?

ממה להיזהר בתהליך שינוי?

בתהליכי שינוי מבני ושינוי ארגוני תידרשו להתמודד בין השאר עם התנגדויות לשינוי הן ברמת העובדים והמנהלים והן ברמת ההנהלה והבעלים ששבויים בהרגלים הישנים שלהם. אתרו "סוכני שינוי" ותנו להם כלים להצליח.

אני שמח לארח גם אותך באתר. אתה נמצא בתחום החשוב והמרכזי של "ניהול שינוי ארגוני". זהו אחד מ- 16 תחומים מרכזיים שבהם תוכל לקבל ייעוץ עסקי ומפגשי למידה ומנטורינג בפורמט אחד על אחד. דע כי בתהליכי שינוי מבני ושינוי ארגוני תידרשו להתמודד בין השאר עם התנגדויות לשינוי הן ברמת העובדים והמנהלים והן ברמת ההנהלה והבעלים ששבויים בהרגלים הישנים שלהם. ההמלצה הראשונית שלי אומרת: אתרו "סוכני שינוי" ותנו להם כלים להצליח.

ניהול תהליכי שינוי: הזהרות והמלצות

במאה ה- 21 בעשור השלישי ובעשורים הבאים, ניהול של תהליכי שינוי ארגוני ושינוי מבני יהיו נדרשים. בעידן העסקי הדינמי בו אנו חיים, שינוי ארגוני או שינוי מבני, הפך לא רק לנחוץ, אלא גם לחיוני להישארות והתפתחות של כל ארגון. עם כך, עולה כמובן כי התהליך של שינוי כל שינוי? ארגוני או מבני? אינו תמיד פשוט או קל לביצוע. וכאשר מתמודדים עם שינוי ארגוני, ישנם סיכונים ואתגרים מרובים שעלולים להשפיע על התוצאה הסופית.

7 טיפים למבקשים להצטיין בתהליך שינוי עסקי? שינוי ארגוני?

  1. נכון לבחור את הטוב האפשרי להשגה ולא לחפש פתרונות מושלמים בכל תהליך של שינוי. תפסת מרובה – לא תפסת, פועל גם בעולם העסקים הנדרש לשינויים.
  2. אל תחפשו שלמות. תתחילו לפעול להנעת השינוי גם באם אין לכם את כל התשובות לכל השאלות. פרפקציוניזם יוצר שיתוק. שיתוק לא מניע שינוי. בצעו תיקונים וההתאמות לאורך התהליך.
  3. היו מסוגלים להגיב מהר. לקבל החלטות במצב של אי בהירות ושינוי בכללי המשחק.
  4. חבר את הצוות הניהולי והעובדים לתהליך. בלעדיהם הסיכוי להצליח נעלם.
  5. שחרר, המנע משליטה ומננו מנג'מנט. הענק אחריות וסמכות לכמה שיותר גורמים ניהוליים בתהליך השינוי.
  6. אמצו תקשורת פתוחה, אמון הדדי ושתפו ידע בתהליך השינוי.
  7. היו נחושים להביא את התהליך לידי סיום.

הגדרת מטרות השינוי וזיהוי הצורך בשינוי

יש צורך וחובה לפני התנעת כל תהליך שינוי בעולם העסקים לבחון ולנתח את המציאות הארגונית. לנתח שוב שוק ומתחרים. דע כי, עיון מעמיק במבנה הארגוני ובפעולותיו השונות יביאו אותך לזהות טוב יותר את הצורך הממוקד בשינוי. תוכל לשקול ולהעריך את היתרונות והחסרונות שתשיג מעצם התנעת תהליך השינוי. יותר מכך נכון כי תבחן את השאלה הבאה: האם שינוי הוא באמת נדרש ולמה?

התמודדות עם התנגדויות

מהי הדרך היותר נכונה להתמודד עם התנגדויות של עובדים ומנהלים בתהליכי השינוי? במסגרת מפגש הייעוץ העסקי והמנטורינג בפורמט אחד על אחד נלמד ליישם שיטות תקשורת וניהול טובות יותר שיהפכו את התנגדויות למצב שבו המתנגדים מבינים את הצורך והתועלות של השינוי. נכון להכנת תוכנית תקשורת והסבר אפקטיבי לעובדים ולמנהלים בנושא חשיבותו ונחיצותו של השינוי.

תכנון השינוי וניהול התהליך

יש צורך אחרי השלבים הראשונים להכין תוכנית מדויקת מפורטת וחד משמעית לכל צעד וצעד בתהליך השינוי. יש לבנות צוותי עבודה ולתת להם משימות אחריות וסמכות לביצוע תהליכי שינוי בגזרה שלהם. ברמה הארגונית יש לוודא ניהול ושיתוף של כלל צוותי העבודה בארגון בכדי לסנכרן את כולם אל עבר המטרה הראשית. לאורך כל תהליך של שינוי יש צורך לבצע בקרה, פיקוח וביצוע התאמות נדרשות בדרך אל המטרה. כמנכ"ל או כבעלים ששוקל להניע תהליך של שינוי נכון שתדע כי תכנון מדוקדק של תהליך השינוי יחד עם הצגת התועלות יכולים להבטיח את עברת השינוי בצורה מוצלחת.

שינוי פעמים מחייב שינוי והתאמה של התרבות הארגונית

תהליך שינוי אמיתי דורש לעיתים קרובות שינוי תרבותי רחב, כולל שינויים במשפט החזון ובערכים של הארגון. פעמים השינוי התרבותי חייב להתבצע מול העובדים והמנהלים? מול הלקוחות והספקים? פעמים שינוי ארגוני יוצר ומחייב סוג אחר של מנהיגות ניהולית ועסקית? בתהליכי שינוי יש צורך בהתמקדות בפיתוח מנהיגות חיובית המעודדת את השינוי ומובילה אותו.

שינוי – סיכום והמלצות מקצועיות

כל תהליך שינוי ארגוני הוא תהליך מורכב שדורש תכנון וניהול מדויקים. על מנת להצליח בו, חשוב להקדיש זמן לזיהוי צרכים, התמודדות עם התנגדויות, ניהול התהליך ושינוי התרבות הארגונית. השימוש בכלים תקשורתיים אפקטיביים, חשיבה יצירתית והתמדה יכולים להיות מפתח להצלחה. על מנת למזער את הסיכונים ולהגביר את ההצלחה של תהליך השינוי, חשוב להשקיע משאבים רלוונטיים ולשמור על תהליך תקשורת פתוח ושיתופי פעולה עם כל הצדדים המעורבים.

מנטורינג ואימון וייעוץ עסקי בזום

מוזמן לקבל מפגש למידה בזום ב- 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה? אני מאפשר גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה "ממה להיזהר בתהליך שינוי"? היה ורצית לדעת עד כמה זה חשוב? כיצד נמנעים מלעשות טעויות? אני מציע גם לך להצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. בחר גם את/ה לקבל מפגשי ייעוץ עסקי – למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 בתחום החשוב של ניהול שינוי ארגוני או בתחומים אחרים המעניינים אותך. יש באפשרותך לבחור מפגש למידה וייעוץ עסקי מתוך 16 תחומים מרכזיים. באפשרותך לבקש ולקבל מפגש ייעודי ומיוחד לצרכים שלך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ