האצלת סמכויות – היתרונות

האצלת סמכויות – היתרונות?

רוצים לשפר מיומנויות ניהול ומנהיגות? מבינים כי אין באפשרותכם לעשות את כל הדברים לבד? זה המקום לשפר ביצועים בכל מה שקשור להאצלת סמכויות, הענקת אחריות וסמכות ובניית הגדרות תפקיד נכונות.                    

האצלת סמכויות היא תהליך שבו מנהלים או מנהיגים מעבירים חלק מהאחריות והסמכות שלהם. מעבירים אותם לעובדים או מנהלים אחרים בארגון. זה כולל העברת משימות, החלטות ואחריות על פעילויות מסוימות בארגון. המנהלים המאמצים זאת מבינים היטב את היתרונות. רוצים לשפר מיומנויות ניהול ומנהיגות? מבינים כי אין באפשרותכם לעשות את כל הדברים לבד? זה המקום לשפר ביצועים בכל מה שקשור להאצלת סמכויות, הענקת אחריות וסמכות ובניית הגדרות תפקיד נכונות יותר.

מנהלים מצטיינים מומחים בשימוש בהאצלת סמכויות

את התובנה הזאת אני מניח כי גם אתם מכירים. מנהלים שחושבים שביכולתם להצליח לאורך זמן ללא עובדים ומנהלים טובים לידם – נכשלים. הם כמנהלים מצטיינים ומוכשרים המבקשים להתקדם מבינים היטב את הנושא. הם מבינים כי האצלת סמכויות זאת אחת מהתכונות הכי חשובות למנהלים המבקשים להצטיין. השימוש בהאצלת סמכויות הוא כלי חשוב ביותר בתהליך הניהולי שמאפשר למנהלים ליצור צוותים יעילים ולפתח את היכולות של אנשי הצוות. זה מאפשר למנהלים להתמקד במשימות עיקריות, להעביר אחריות וסמכות לצוות ולעזור לצוות להתפתח. רבים מהמנהלים מתקשים ליישם את הנושא בצורה אפקטיבית. כאן במסגרת מפגשי הלמידה והאימון העסקי נלמד כיצד לעשות זאת נכון. זאת ועוד, חובה ללמוד הכיצד מבצעים האצלת סמכויות נכונה ובעיקר מבצעים משוב ובקרה לאורך הדרך.

מנהלים מצטיינים יודעים לתת אמון ולהעצים עובדים ומנהלים

אמץ את דרך הניהול של המצטיינים ביותר. דעו כי המנהלים המוצלחים מבינים שהאצלת סמכות יכולה לגרום לשיפור משמעותי בביצועים וביעילות של הצוות, של החברה. הם מבינים שנכון להעביר סמכות ואחריות לאנשים המתאימים והמוכשרים בצוות שלהם. זה יכול לעזור לשחרר את הזמן והמשאבים של המנהלים היותר בכירים למשימות עיקריות. בכך להביא לשיפור מהותי בתוצאות. בתוצאות. לכן, נכון לציין שמנהלים שמעוניינים להיות יעילים ולהצליח בתפקידם ישתמשו בכלי החשוב הזה. מבקש לקבוע ולציין מספר סיבות שגורמות למנהלים לא לאמץ את הנושא החשוב הזה של האצלת הסמכויות.

  • חוסר יכולת ואמון כי אנשים אחרים יכולים לעשות את המשימות?
  • מיומנויות תקשורתיות לקויה. סיבה נוספת וחשובה לא פחות מציגה בקרב אלה המתקשים לבצע האצלת סמכויות היא חוסר ביכולות תקשורתיות ואינטליגנציה רגשית מפותחת.
  • מנהלים צנטרליסטיים. מנהלים כאלה מתקשים "לשחרר" ומעמיסים על עצמם עודף משימות ותפקידים שגורמים להם לא פעם לקרוס.
  • מנהלים עם חוסר ביטחון עצמי – כאלה שלא אוהבים לתת אחריות וסמכות.
  • מנהלים מפוחדים הדואגים שאף אחד לא יהיה חכם מהם? כאלה אשר לא אוהבים ללמד להעצים ולהדריך ולכן הידע תמיד נשאר אצלם.

דעו כי המצטיינים שבמנהלים תמיד מאמינים בשיתוף ידע. הם מלמדים את הכפיפים להם להתמודד עם מצבים משתנים. הם מעניקים להם ידע וכלים בכדי שיוכלו להתמודד עם בעיות בעצמם ובכך לפנות את זמנם ויכולותיהם להתמודד עם נושאים חשובים יותר.

היתרונות של האצלת סמכויות הן בקרב המנהל המאציל והן בקרב העובדים והמנהלים כוללים:

  1. שיפור יכולות הביצוע: העברת משימות וסמכויות לאחרים יכולה לאפשר להם להשתלב לשני הצדדים ליהנות מהתוצאות. לבצע את המשימות ואת התפקיד בצורה טובה יותר. להתפתח ברמה האישית והמקצועית ולהביא לשיפור בביצועים.
  2. ייעול וניהול נכון של משאבים – הפחתת משאבים זמן ואנרגיה: האצלת סמכויות מאפשרת למנהיגים ולמנהלים בדרגות השונות להתמקד במשימות מרכזיות ובחירות מסוימות במקום לבצע כל פרט קטן, מה שיכול לחסוך זמן ואנרגיה.
  3. העצמה פיתוח והכשרת צוות: על ידי שימוש בהאצלת סמכויות, העברת סמכות ואחריות, ניתן להכשיר ולפתח את היכולות של אנשי הצוות, להעשיר את ניסיונם ולאפשר להם להתפתח בתפקידם.
  4. ניצול מקסימאלי של יכולות וכישורים בקרב עובדים ומנהלים: זה מאפיין חברות ועסקים ומנהלים שלהם יש רגישות ארגונית מוגברת.  כאשר יש ייחודיות בסמכות והתחשבות בהבנת תפקידים שונים בארגון, יש יכולת גבוהה יותר להתאים את המשימות והאחריות לאנשים המתאימים.
  5. שימור עובדים ומנהלים – יצירת מוטיבציה ושבחים: השימוש בהאצלת סמכויות ובהמשך בניית אופק תעסוקתי ארוך טווח באמצעות העברת סמכות יכולה להעלות את מוטיבציית העובדים, מצד אחד. מנגד לתת להם תחושת שוויון והערכה מצד שני.

השילוש המנצח: האצלת סמכויות – הגדרת תפקיד – אחריות וסמכות

בנוסף להעברת סמכות, בניית הגדרות תפקיד נכונות חשובה לא פחות. זאת בכדי לוודא שכל אחד מבין בבירור מה מצופה ממנו ומהן האחריות והמשימות שלו בתוך הארגון. זה מבטיח יעילות ועוזר בהתמקדות על משימות העיקריות. לסיכום, האצלת סמכות והגדרות תפקיד נכונות הן כלים חשובים לשיפור הביצועים והיכולת הארגונית, כאשר הם מאפשרים שיתוף פעולה יעיל יותר, פיתוח אישי ומוטיבציה גבוהה יותר בתוך הארגון. שמח להעניק גם לך אימון עסקי, אימון אישי המשולב עם מפגשי למידה, חשיבה ומנטורינג בפורמט אחד על אחד. הפעם אנו מאפשרים גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה: " האצלת סמכויות – היתרונות". הזמן מפגש ראשון כעת!

האם תיעדוף משימות ואימוץ חוק ה- 20/80 קשור לנושא?

אני מבקש לקבוע כי מצד אחד כל תחום ייעודי ועומד בזכות עצמו. אבל מהניסיון המקצועי והניהולי שלי יש ביכולתי לקבוע כי יש סינרגיה מאד חשובה בין חוק הפארטו לבין הצורך בתיעדוף משימות. תיעדוף משימות הוא עקרון שבו מתבצעת העברת דגש וריכוז מאמצים על המשימות המרכזיות והחשובות ביותר. אלה שיכולות לתרום לצמיחה ולהצלחה מתמשכת בארגון או בחברה העסקית שלך. הרעיון הוא לזהות את המשימות הגדולות והמשמעותיות ביותר שדורשות את המרב מהמשאבים והמאמץ ולהתמקד בהן. לעומת זאת, חוק ה-20/80 אינו קשור ישירות לתיעדוף משימות, אלא נוגע לרעיון של יחס ותשומת הלב הניהולית לחלוקת המאמץ והתוצאה בין פעולות או אירועים בעולם העסקי או בחיים בכלל. החוק מתייחס לרעיון שקיים מתאם בין 20% אחוז מהפעולות שאנו עושים ל- 80% אחוז מהתוצאות החשובות. מנגד 80% אחוז מהפעולות האחרות אחראיות אך ורק ל- 20% אחוז מהתוצאות האחרות.

האצלת סמכויות – הגדרות תפקיד היתרונות: קבע מפגש למידה ומנטורינג עכשיו!

שמח כי הגעת עד לכאן. קראת עד כמה נושא "האצלת סמכויות – הגדרות תפקיד" חשובים גם לך. אני שמח להעניק גם לך אימון עסקי. אימון אישי המשולב עם מפגשי למידה, חשיבה ומנטורינג בפורמט אחד על אחד. הפעם אנו מאפשרים גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה – "האצלת סמכויות – היתרונות". נכון כי תחליט/י להצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. בחר גם את/ה לקבל מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 המבוצעים על ידי מולך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ