שינוי מבני – שינוי ארגוני

שינוי מבני – שינוי ארגוני

המבנה הארגוני הוא הגרעין המרכזי והחשוב לפעילותו של הארגון, באם המבנה הארגוני שלכם היה טוב עד לאחרונה. יש מקום לחשוב על עיצוב מבנה ארגוני וביצוע שינויים בכדי להתאימו לשינוי בשווקים ומול המתחרים.  

חשוב לי שתדעו כי שינוי מבני – שינו ארגוני, הם נושאים שכל מנכ"ל או בעלים של חברה פגש אותם יותר מפעם במהלך הקריירה שלהם. אין זה סוד כי המבנה הארגוני הוא הגרעין המרכזי והחשוב לפעילותו של כל חברה או ארגון עסקי. המלצתי לבדוק מפעם לפעם באם המבנה הארגוני שלכם עדיין משרת את המטרות והיעדים שלכם? האם הוא עדיין רלוונטי ומתאים לתקופה של תחרות עזה וצורך לגמישות תפעולית ומבנית? יש מקום לחשוב על עיצוב מבנה ארגוני וביצוע שינויים בכדי להתאימו לשינוי בשווקים ומול המתחרים.

בואו ונכיר את מושגי היסוד של שינוי מבני – שינוי ארגוני

שינוי מבני או כל שינוי ארגוני בארגון הוא תהליך מרכזי המשפיע על התפקוד והיכולת שלו להצליח בסביבתו. זהו התהליך שבמהלכו מתבצעים שינויים במבנה הארגוני, כולל ארגון התפקודים, המשרות, והיחסים הארגוניים בתוך הארגון. במפגש הייעוץ העסקי והמנטורינג נבחן את התהליכים המרכזיים בשינוי מבני – שינוי ארגוני. נדגיש מדוע נכון שתכיר את האזהרות החשובות בזמן התהליך.

התהליכים המרכזיים של שינוי מבני – שינוי ארגוני

 • איתור וניתוח הצורך בשינוי: התהליך מתחיל בהבנת הצורך לשינוי מבני. זיהוי האתגרים וההזדמנויות המשתנות בסביבת הארגון חיוני להבנת הצורך לשינוי, והניתוח המדויק שלהם יכול להפוך למניע לשינוי מבני מוצלח.
 • תכנון ועיצוב השינוי: לאחר הזיהוי של הצורך בשינוי, נדרש תכנון מדויק של השינויים הדרושים במבנה הארגוני. כאן יש להתמקד בהבנת השלבים המרכזיים, המשאבים הנדרשים והשינויים האפשריים בתהליך.
 • הטמעת השינוי: לאחר התכנון, מתבצעת גל הטמעת השינויים במבנה הארגוני. זהו השלב בו נדרשת התקשורת היעילה והניהול המתמיד על מנת להבטיח את קבלת השינוי ואת עבודתו התקינה.
 • השלמת תהליך והערכת ביצועים: לבסוף, חשוב להשלים את תהליך השינוי ולבצע הערכה שלו. הפידבק המתמשך והתיקונים וההתאמות הנדרשות עשויים להיות חלק מתהליך הזה.

ממה להיזהר בתהליכי שינוי מבני?

 1. תכנון לא מספיק מדויק: תכנון לא מדויק וללא התמקדות בפרטים עשוי לגרום לכישלון בהטמעת השינויים ולאי יכולת הארגון להתמודד עם השינוי.
 2. חוסר תמיכה והתנגדות: חשוב לזהות ולהתמודד באופן פעיל עם התנגדות לשינוי מבני בקרב מנהלים ועובדים. חוסר התמיכה עשוי להשפיע על יכולת ההטמעה ועל התוצאות הסופיות של השינוי.
 3. פגיעה בתהליכים עסקיים קיימים: שינוי מבני עשוי לגרום לפגיעה בתהליכים עסקיים קיימים ולאובדן ביצועים. על כן, חשוב להקפיד על תיאום והתאמה מדויקים. פעמים נכון לעצור ולבצע תכנון מחדש.

סיכום והמלצות בנושא שינוי מבני

שינוי מבני הוא תהליך מרכזי וחשוב המשפיע על הארגון העסקי שלך בצורה עמוקה. על מנת להבטיח הצלחה בתהליך זה, חשוב לעקוב אחר התהליכים המרכזיים ולהתמקד בתכנון מדויק ובהתמקדות בפרטים. כמו כן, עליך כמנכ"ל או כבעלים לזהות ולהתמודד בצורה פעילה עם האתגרים וההתנגדויות שעשויים להתעורר במהלך השינוי. באמצעות התמקדות והתאמה נכונה, ניתן להבטיח שינוי מבני מוצלח ושלמה של הארגון.

מהו שינוי ארגוני ומדוע הוא נחוץ?

בעולם העסקים והניהול בשווקים תחרותיים ובתקופות משבר התנעת תהליכי שינוי ארגוני הינה פעמים כורח המציאות. אנשים חברות לא אוהבים שינויים. זה נכון לכל אחד ואחת מאיתנו. בעולם העסקים ובשגרת החיים הארגונית מדובר בתהליך עוד יותר מורכב ורגיש. רוצה ללמוד יותר בנושא חשוב זה? נכון כי תזמין מפגש ייעוץ עסקי ומנטורינג בפורמט 1:1 עכשיו. נלמד ונכיר את מנגנוני הניהול והבקרה שקיימים בארגונים המיומנים בהובלת תהליכי שינוי מבני או שינוי ארגוני. דע כי ניתן ואפשרי להניע תהליך של שינוי ארגוני עם מינימום התנגדויות. חובה לחבר את המנהלים והעובדים מהתחלה לתהליך.

בואו ונכיר את רכיבי השינוי הארגוני?

כל ארגון הוא מארג של תפיסות התנהגויות, אנשים, מבנה ומשאבים. כל חברה או ארגון עסקי כולל מגוון תחומים שעליך כמנכ"ל לתת להם מענה בתהליכי שינוי ארגוני. את/ה חייב להתייחס למכלול התחומים המרכזיים בחיי החברה או העסק שלך. התעלמות מאחד מהם עשויה לגרום לכישלון התהליך. להלן ברמת הכותרות הנושאים המרכזיים.

 • שינוי במודעות ובפרדיגמות
 • שינוי בדפוסי העבודה והתהליכים
 • שינוי בכוח אדם מקצועי וניהולי
 • שינוי בתרבות הארגונית בערכים ובחזון
 • הקצאת משאבים חדשה, נכונה וראויה
 • הצורך בתהליכי שינוי ארגוני מחייב גם שינוי מבני

שינוי מבני – שינוי ארגוני – סיכום והמלצות מקצועיות

דע כי כל תהליך שינוי ארגוני – שינוי מבני  הוא תהליך מורכב שדורש ממך כמנכ"ל או כבעלים, תכנון וניהול מדויקים. על מנת להצליח בו, חשוב להקדיש זמן לזיהוי צרכים, התמודדות עם התנגדויות, ניהול התהליך ושינוי התרבות הארגונית היה ותידרש. דע כי עליך להשתמש בארסנל כלים מקצועיים וניהוליים עדכניים. עליך להשתמש בכלים תקשורתיים אפקטיביים, בחשיבה יצירתית ובעיקר ביכולת הנעת צוותים ובמנהיגות משתפת ומקדמת. אלה המפתחות להצלחת כל שינוי מבני – שינוי ארגוני כיום. על מנת למזער את הסיכונים ולהגביר את ההצלחה של תהליך השינוי הארגוני או השינוי המבני, חשוב להשקיע משאבים רלוונטיים ולשמור על התמקדות בהשגת המטרה המרכזית שנקבעה.

קבל עכשיו מנטורינג ואימון וייעוץ עסקי בזום

מוזמן לקבל מפגש למידה בזום ב- 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה? אני אאפשר גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה "שינוי מבני – שינוי ארגוני"? היה ורצית לדעת עד כמה זה חשוב? כיצד נמנעים מלעשות טעויות? מציע גם לך להצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. בחר גם את/ה לקבל מפגשי ייעוץ עסקי – למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 בתחום החשוב של "ניהול שינוי ארגוני" או בתחומים אחרים המעניינים אותך. דע כי יש באפשרותך לבחור מפגש למידה וייעוץ עסקי מתוך 16 תחומים מרכזיים. באפשרותך לבקש ולקבל מפגש ייעודי ומיוחד לצרכים שלך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא שינוי מבני – שינוי ארגוני – היתרונות?

 

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ