ייעוץ אסטרטגי – התועלות?

ייעוץ אסטרטגי – התועלות?

 

כל חברה בכל גודל נזקקת אחת לכמה שנים להיעזר בייעוץ אסטרטגי? ייעוץ אסטרטגי מאפשר לבצע עדכון לתוכניות העסקיות ולתוכניות האסטרטגיות בתחומי השיווק המכירות והשירות. אציג גם לך את התועלות.

בעשור השלישי של המאה ה-21, ייעוץ אסטרטגי מתייחס לתהליך הבא לסייע לחברות עסקיות ולארגונים להבין, לפתח, לאמץ וליישם אסטרטגיות. לעדכן או לבנות תוכניות פעולה שיעזרו להם להשיג את מטרותיהם העסקיות והארגוניות. עולם העסקים והניהול במאה ה-21, מתאפיין בתזזיתיות. העולם העסקי והטכנולוגי משתנה בקצב מהיר. לכן ייעוץ אסטרטגי מתמקד בהבנה של השינויים בשווקים ומול המתחרים והלקוחות. ייעוץ אסטרטגי נותן מענה לחברות ולעסקים להגיב להם בצורה גמישה וחדשנית.

מידע ומודיעין עסקי קריטיים לתהליכי ייעוץ אסטרטגי מקצועי

דע כי ייעוץ אסטרטגי כולל שימוש בנתונים, ביג דטה וטכנולוגיות מתקדמות. זאת בכדי לסייע לארגונים להבין את השוק, את מתחרים ואת הקהל היעד ואת הצרכים שלו. זאת ועוד, יש שימוש הולך וגובר בפלטפורמות דיגיטליות לניהול פרויקטים, ושימוש בפתרונות טכנולוגיים לפיתוח אסטרטגיות יעילות יותר. תהליכי ייעוץ אסטרטגי מקצועי מתמקד תמיד בפיתוח אסטרטגיות ותוכניות עסקיות המותאמות אישית לצרכי הארגון ולמציאות הסביבתית שלו.

נכון להכיר מתודולוגיות חדשות בעולם הייעוץ האסטרטגי

כיועצים ארגוניים, העוסקים בייעוץ אסטרטגי והתאמת אסטרטגיות עסקיות ושיווקיות לעולם עסקי תחרותי ומשברי, גילינו כי רבים מההנהלות והמנכ"לים גילו את היתרונות בשימוש ביועץ אסטרטגי חיצוני? גילו כי פעמים נכון לשכור מומחים למפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1:1. כל חברה עסקית, ללא קשר לגודלה או תחומה, נתקלת באתגרים שונים ודורשת לפעמים לתכנן מסלול מחדש? לבחון אחת לכמה שנים באם הסולם העסקי נשען עדיין על הקיר הנכון. דע כי ייעוץ אסטרטגי הופך לכלי ניהולי חשוב המאפשר להנהלה, לבעלים או למנכ"ל להתמודד עם האתגרים האלו ולנווט בצורה יעילה יותר בתחום העסקי שלו.

התועלות המרכזיות של תהליך ייעוץ אסטרטגי הן:

  1. עידוד חשיבה אסטרטגית: על ידי הערכה עמוקה של סביבת העסק, ייעוץ אסטרטגי עוזר לחברה לפתח ראייה מחודשת. לזהות אפשרויות ואי-אפשרויות, ולחשוב על אסטרטגיות עסקיות ושיווקיות חדשות.
  2. עדכון והתאמה: תהליך העבודה הנכון עם יועץ אסטרטגי מקצועי מאפשר לחברה לעדכן או לשדרג את התוכניות העסקיות. לעדכן את האסטרטגיות השיווק שלה בהתאם לשינויים בשוק, טכנולוגיה, או תנאי תחרות.
  3. שיפור ביצועים: באמצעות ניתוחים מורכבים וקריטיים, ייעוץ אסטרטגי יכול לסייע לחברה לשפר את תהליכי העסק, להגביר את היציבות ולשפר את ביצועיה.

התהליכים הנכונים בייעוץ האסטרטגי ?

תהליך הבחירה והשימוש בייעוץ אסטרטגי מתחיל בהבנת צרכי החברה והמטרות שהיא רוצה להשיג. לאחר מכן, עשיית מחקר עמוק למציאת היועץ המתאים ביותר המתמחה באספקת השירות הנדרש. בחירת יועץ אסטרטגי עם ניסיון עשיר והמלצות עשוי להבטיח את ההצלחה של הפרויקט. יש לוודא שהיועץ מבין את עולם התוכן שבו העסק פועל ויודע לספק פתרונות מותאמים אישית.

ממה נכון להיזהר בתהליך?

  1. חוסר התאמה: בחירת יועץ אסטרטגי שאינו מתאים לצרכי החברה או שאינו מבין את תחום העיסוק עשוי להוביל לאי-הבנה ושגיאות בתהליך היישום.
  2. עלויות גבוהות: שירותי ייעוץ אסטרטגי עשויים להיות יקרים, ולכן חשוב לבחון את ערכם המוסף ולוודא כי השקעה כזו תחזיר ערך מוסף משמעותי.
  3. חפשו לגייס יועץ אסטרטגי שלא מתמקד אך ורק במתן עצות: רבים טועים בגדול בבחירת יועץ אסטרטגי שמדבר יפה, במילים גבוהות, יודע לתת תשובה לכל שאלה. אבל, אין הוא מביא לתהליך ניסיון ניהולי ומקצועי בהטמעה ויישום. יש לא מעט יועצים שלא מוכנים לקחת אחריות על היישום וההטמעה. הם תמיד לא אשמים בכישלון? היזהרו מהם.

בקרה, ניהול סיכונים ומעקב

חשוב להקפיד על תהליכי סקרה, תיקון ומעקב של התהליכים ביישום של האסטרטגיה המעודכנת, או החדשה? הבנה מדויקת של תוצאות היישום ואיכותם יכולה להקל על ניהול התהליך ושמירה מוקפדת על ההתקדמות בציר הנכון שנקבע. חשיבותו של תהליך ניהול סיכונים קריטי בהתנעת כל תהליך של שינוי הנובע מייעוץ אסטרטגי? ייעוץ אסטרטגי מספק הזדמנויות, אך גם משולב עם סיכונים. התהליך יכול לא להצליח כפי שצפוי, לא להתאים לשוק או לארגון, ולכן חשוב לנהל סיכונים ולהיות מוכנים להתמודד עם תוצאות לא צפויות ולבצע כיוונון מחדש.

אשמח להיות לצידך – בחר את המפגש הראשון

מניח כי התרשמת מהמידע באתר שלנו. אנו מעניקים פתרונות חשיבה ולמידה בפורמט אחד על אחד. דע כי הייעוץ אסטרטגי מהווה כלי חשוב ומרכזי בקרב חברות ועסקים בתהליך שינוי וצמיחה. הבנת התועלות והאפשרויות, כמו גם הקשר האישי וההתאמה בין למציאות השוק והארגון, מהווים את המפתחות להצלחה בתהליך זה. אנו עושים זאת מול בעלי חברות, יזמים מנכ"לים ומנהלים המבקשים לשפר ולרכוש כלים מקצועיים וניהוליים חדשים. זה הזמן לבחור מספר מפגשי למידה ומנטורינג לשיפור הביצועים שלך בעולם של עדכון האסטרטגיה העסקית. בחר לקבל מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 המבוצעים על ידי מולך. העלות תועלת בעת הזאת, עשויה להפתיע גם אותך. זה יוביל לתוצאות נפלאות. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ