שימור מנהלים ועובדים

שימור מנהלים ועובדים

טיפוח הון אנושי מהווה כיום מדד מאד מרכזי להצלחה ניהולית ועסקית. ההון הניהולי והמקצועי הן של מנהלים צעירים ומנהלי דרגות הביניים הוא משאב יקר ערך הזקוק לטיפוח, הדרכה, והעצמה.

שימור מנהלים ועובדים הוא לא רק עניין של תיאום פעילויות רווחה עם במגבלות התקציב. זהו גם עקרון אסטרטגי המשתלב בתרבות הארגונית הנכונה להיום. וכן משתלב בכל שלבי הניהול הפיתוח הארגוני בעולם העסקים התחרותי. שימור עובדים ומנהלים, בשווקים תחרותיים ובתקופות אי יציבות ומשבר מטופל על ידי עולם ה- HR בארגון. לדעתי זאת אחריות משותפת שלך כבעלים וכמנכ"ל יחד עם הגורם המקצועי בתחום משאבי האנוש. דע כי אך רק בעזרת צוות יציב ומקצועי בתחום של ניהול ופיתוח המשאב האנושי – ניתן להבטיח תוצאות ארוכות טווח.

הגדרת את המושג המקצועי "שימור מנהלים ועובדים"

שימור מנהלים ועובדים הוא תחום מקצועי וחשוב בתחום מנהל המשאבים האנושיים (HR). תחום שמתמקד בפיתוח והפעלת תהליכים ואסטרטגיות המיועדות לשמירה על מנהלים בדרגות השונות. מטפל בפיתוח הכשרה והעצמה של עובדים ומנהלים בתחילת דרכם, כאלה המסומנים כפוטנציאל לקידום. תחום זה מתמקד בזיהוי ובטיפוח של כישורים ופוטנציאל בקרב עובדים ומנהלים. מתמקד גם בשיפור תנאי העבודה וביצירת תרבות ארגונית חיובית המעודדת יציבות והתמדה בקרב העובדים והמנהלים. כיום, המטרה העיקרית של שימור מנהלים ועובדים היא למנוע אובדן עובדים ומנהלים למתחרים. למנוע אובדן ידע מקצועי. כל זאת בכדי ולשמור על יציבות ורמת ביצועים גבוהה בארגון.

מה המנהלים והעובדים צריכים ולמה הם מייחלים?

אני מבקש לציין בפניך כי לעובדים מקצועיים ואיכותיים ולמנהלים שכאלה, גם אצלך בחברה – השימור, מבטיח בעבורם יציבות. מבטיח התפתחות מקצועית ניהולית ואישית רגועה. הם יכולים להתמקד במשימות היותר חשובות. להשקיע ולתת את הנשמה, כאשר הם יודעים שיש להם ביטחון תעסוקתי. טיפוח העצמה והשימור של מנהלים ועובדים לאורך זמן מעניק להם, תחושת שייכות ומענה לצרכיהם המקצועיים והאישיים. כאשר הם חושים נתינה ותמיכה מצד המנהלים והארגון, הם מרגישים רצון להתמיד ולתרום להצלחת העסק. בנוסף, השימור מקדם את הקשרים החברתיים והשותפות בצוות. זהו בסיס חשוב לשיתוף פעולה יעיל ולשיפור התהליכים בארגון.

חשיבותו של תהליך נכון לשימור מנהלים ועובדים אצלך בחברה?

אנסה כאן בקצרה כתהליך מקדים למפגש למידה ואימון עסקי בפורמט אחד על אחד להציג בפניך כמה סיבות ותועלות. כאלה שגם אתה כבעלים או כמנכ"ל תוכל להשיג משיפור תהליכי העצמה פיתוח ושימור מנהלים ועובדים בארגון העסקי שלך.

  1. יציבות והתמדה: תהליך העצמה, פיתוח, הדרכה ושימור מנהלים ועובדים מבטיח יציבות בצוותים ובמערכת הארגונית והניהולית. מה שמקנה לחברה יציבות ובסיס איתן להתמודדות עם משברים ורצון להגיע חזרה למוד של צמיחה.
  2. התמקצעות, שימור ידע, התמחות ופיתוח מתמשכת: ידע מקצועי עשוי ללכת לאיבוד עם תחלופה גבוה מידי של מנהלים ועובדים. דע כי ככל שעובדים ומנהלים נשארים בחברה לאורך זמן, הם מתמחים, מתמקצעים ומתפתחים בתפקידיהם. נטישה למתחרים עשוי לגרום לך לנזק ישיר ומיותר.
  3. בניית מערכות תומכות תוך שיפור התקשורת הבינאישית ובניית מערכות יחסים חוצות חברה: צוותים ומנהלים שמופעלים ומאומנים היטב יכולים לספק תמיכה והנחייה מקצועית לחברים חדשים ולעובדים במערכת החברה. מעבר לכך, שימור מבטיח קשרים חזקים בין צוותים ובין צוותים למנהלים. מה שיכול לתרום לשיפור ביצועי הצוותים ולקשרי עבודה יעילים יותר.
  4. יצירת תרבות ארגונית נכונה המושתת על ויחסי עבודה מעולים: תהליך שימור מקדם את יצירת תרבות עבודה חיובית המבוססת על אמון, שותפות והתמדה. מה שיכול להביא לשיפור בתחושת השייכות ולרמות גבוהות יותר של מוטיבציה, נאמנות ושיפור ביכולת השגת משימות ויעדים.

 

בסך הכל, תהליך נכון ומתמשך של שימור מנהלים ועובדים מהווה יתרון ארגוני משמעותי גם בעבורך. רוצה לדעת כיצד לעשות זאת אצלך בארגון? זה הזמן לקבוע כאן מפגש למידה ואימון עסקי בפורמט אחד על אחד בנושא זה. מפגש שיכול להביא לשיפור ביצועים ולעידוד תרבות עבודה חיובית ומצליחה גם אצלך בארגון.

מה נכון לעשות בכדי לגרום לעובדים ומנהלים להיות נאמנים לארגון ולא לשקול עזיבה למתחרים?

המשימה שלך כבעלים וכמנכ"ל המבקש למנוע נטישה של עובדים ומנהלים מצטיינים לא מורכבת במיוחד. עליך להבין את המחיר הכבד מאי טיפול בסיבות שעשויות לגרום לעזיבת כוח אדם מקצועי וניהולי מוכשר במיוחד. לפיכך אני מציין לך כאן מספר נקודות שיישומן בארגון שלך עשויות לגרום לעובדים ומנהלים להיות נאמנים לארגון ולא לשקול עזיבה למתחרים.

להלן מספר צעדים מרכזיים ומספר רעיונות שיש לאמץ ולשנות:

  • יצירת תנאי ראויים המאפשרים להם לממש את מלוא היכולות והכישורים שלהם: חשוב ליצור תנאי עבודה ראויים במרחב הפיזי. לבנות מערכות שכר ותגמולים ראויים. לבנות בעבורם תוכניות פרט ורווחה ובעיקר לבנות מערכת היודעת לבנות אופק תעסוקתי וניהולי המציג התקדמות לאורך השנים לאלה שמסומנים כפוטנציאל להתקדמות.

 

  • אמץ את מודל המשוב ואל תחסוך בהערכה והכרה בגין ביצועים יוצאים מהכלל: דאג כי מנהליך ואתה תאמצו תרבות ארגונית וניהולית המבטיחה כי העובדים והמנהלים, מקבלים הערכה והכרה על הישגיהם והתרומה שלהם לארגון. נלמד יחד להשתמש בכל הערוצים ובכל השיטות.

 

  • השקעה בתוכניות העצמה, פיתוח מקצועי ואישי: מומלץ כי גם אתה תבין עד כמה ההון האנושי חשוב להמשך הצלחתיך. לכן אני ממליץ כי תשפר גם אצלך בארגון את כל מערך ההדרכה ופיתוח עובדים ומנהלים. תבנה ותציע תוכניות הדרכה והתפתחות מקצועית ואישית לעובדים ולמנהלים. זה כולל הזדמנויות ללמידה ופיתוח כישורים חדשים שיכולים להתאים את העובדים לתפקידים חדשים ולתפקידים מובילים בחברה.

 

  • יצירת תרבות ארגונית חיובית הדוגלת בתקשורת פתוחה, דוגלת בערכים ובאמון בין הנהלה לעובדים ולמנהלים: יצירת תרבות ארגונית חיובית המבוססת על אמון, שותפות, פיתוח והתמדה יכולה לעזור לשמור על נאמנות עובדים ומנהלים לארגון. חשוב להקפיד על שיטות תקשורת פתוחות, פיתוח קשרים בין צוותים ובין צוותים למנהלים, ויצירת תחושת שייכות ומשמעות בעבודה.

 

שימור עובדים ומנהלים – שימור ההון האנושי יוצר צמיחה

אני שמח כי הגעת לפסקה האחת לפני האחרונה. הנושא הזה מעניין אותך? אתה מבין עד כמה הוא חשוב בעבורך כבעלים או כמנכ"ל דווקא בעת הזו? הצלחתי לשכנע אותך כי שימור עובדים ומנהלים הוא מפתח עיקרי להצלחה של כל ארגון, משום שהם מהווים את ההון האנושי שלו. לא מספיק להשקיע בתוכניות העצמה והדרכה לצוות המוביל. עליך המחויבות גם לפתח תוכניות שימור ונאמנות בעבורם. פיתוח תהליכי שימור כולל מגוון של פעולות, כולל הבנת צרכי העובדים. יצירת תנאי עבודה משתלמים, פיתוח מסלולי קריירה, ויצירת תרבות ארגונית תומכת. קבע איתי מפגש אימון עסקי בנושא זה עכשיו!

שימור עובדים ומנהלים – מנטורינג המשולב עם אימון עסקי 

שימור ההון האנושי מקדם צמיחה עסקית. משמר ידע ויכולות מקצועיות. מנהלים ועובדים מרוצים והמחויבים יותר לחברה נוטים להיות יותר יציבים ונאמנים. הם יצירתיים יותר, לא מפחדים מלקחת סיכונים ונחושים להשיג את המטרות האישיות והארגוניות. דע כי מנהלים ועובדים מרוצים מקדמים אווירת עבודה חיובית, ומשפרים את היחסים בתוך הארגון ומול הלקוחות. בנוסף, הם משפרים את היכולת הארגונית על ידי שיתוף פעולה טוב יותר. המביא יצירת רעיונות חדשים, ופתרון בעיות ביעילות יותר. חיפשת גורם מקצועי מהימן שביכולתו להעניק ייעוץ עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד בעלות שפויה? מצאת!

הזמן עכשיו מפגש אימון עסקי ומנטורינג בפורמט 1:1

אני מציע גם לך לקחת חלק במפגשי למידה, חשיבה ומנטורינג בפורמט 1:1. הצעתי כוללת ליווי ומנטורינג המשולב עם אימון אישי ועסקי בפורמט 1:1 במסגרת מפגשי זום היכולים לסייע גם לך. קבל 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה. אנו מאפשרים גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה של "שימור מנהלים ועובדים". היה והגעת עד לכאן סימן שהנושא הזה קרוב מאד לליבך. שימור עובדים ומנהלים אינו רק עניין של הון אנושי, אלא גם מנוע מרכזי לצמיחה והצלחה בעסקים. בחר גם את/ה לקבל מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1. בתחום של פיתוח מנהלים ועובדים או בתחומים אחרים המעניינים אותך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא שימור מנהלים ועובדים. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

 

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ