תכונות מנהיגות מקדמת

תכונות מנהיגות מקדמת

 

מפגשי הייעוץ וההדרכה בפורמט 1:1 יעסקו באיתור תכנות ומאפיינים של מנהיגות מקדמת. נבחן יחד כיצד ניתן לאמץ דפוסי ניהול ומנהיגות חדשים. מחקרים מזהים כי מנהלים עם כישורי תקשורת גבוהים מצליחים יותר.

האם ידעתם כי תכונות מנהיגות מקדמת היא הכלי החשוב ביותר להצלחה בעידן העסקי תחרותי והמשתנה? בעידן העסקי המודרני, היכולת להניע צוותים, ליצור ראייה אסטרטגית ולהביא לשינויים חיוביים הפכה למרכזית להצלחה ארגונית. מנהיגות מקדמת היא לא רק תכונה אישית, אלא גם כלי יעיל המאפשר למנהיגים ומנהלים עסקיים בדרגות השונות להשפיע ביעילות על הסביבה שלהם. נתמקד במפגשי האימון העסקי והמנטורינג בהבנה ואימוץ תכונות ומיומנויות של מנהיגות מקדמת ואפקטיבית.

חמישה תכונות מנהיגות מקדמת המצויות בראש רשימת היכולות של מנהיגים מוצלחים.

1. ראייה אסטרטגית

תכונה בסיסית של מנהיגות עסקית וניהולית מקדמת היא היכולת לפתח ולהטמיע ראייה אסטרטגית. לפתח דפוסי חשיבה בקרב עובדים ומנהלים תחת ההגדרה "ראש גדול". דע כי המנהיג המקדם והמעצים יודע לזהות את צרכי הארגון ואת אתגרי העתיד. לזהות פוטנציאל לא ממומש בקרב עובדים ומנהלים צעירים. ביכולותיו ליצור תכניות אסטרטגיות המתאימות למציאות המשתנה. היכולת להביא ראייה זו לחיים מאפשרת למנהיג להוביל את הארגון להצלחה בעתיד הקרוב והרחוק.

2. יכולת ניהולית ויכולת קשב ואמפתיה

המנהיג המקדם והמעצים עובדים ומנהלים לידו מצטיין ומיומן ביכולותיו הניהולית והמקצועית ובאמפתיה כלפי צוותיו. הוא מסוגל לנהל היטב את "ההתנגשויות" בין יעדי הארגון ובין צרכי העובדים והמנהלים. ביכולתו ליצור סביבת עבודה חיובית המעודדת את התרומה המקסימלית של כל עובד ומנהל. יכולת האמפתיה של המנהיג בעולם הניהולי והעסקי מאפשרת לו להבין את הצרכים האישיים והמקצועיים של כל עובד ומנהל. ביכולתו לנהל אותם באופן המתאים ביותר ובעיקר להעצים ולפתח אותם כמנהלים ועובדים עוד יותר טובים.

3. מיקוד נחישות המשולבים עם עוצמה נפשית ועמידות בפני משברים

העוצמה הנפשית והעמידות הן תכונות אשר מאפיינות מנהיג עסקי מיומן ומקצועי. כזה שמקדם ומעצים לידיו עמיתים מנהלים ועובדים. העוצמה הנפשית יחד עם מיקוד ונחישות מאפשרים לו להתמודד עם אתגרים ולהצליח לצלוח משברים. במצבים עסקיים וניהוליים קשים, נחישות מיקוד ויכולת התמדה תאפשר לו להתמודד טוב יותר עם כישלונות ולקום מהם באופן מהיר. המנהיג המקדם לא מפחד מקשיים וכישלונות. הוא קם מסמן מסלול מחדש וממשיך קדימה להשגת יעדיו. האם אתה כזה? האם הייתה רוצה לשפר מיומנויות בתחום החשוב הזה? שווה כי תקבע מפגש אימון עסקי ומנטורינג בפורמט 1:1 עכשיו.

4. יכולת ניהול של סיכונים

הידעת כי מנהיגים עסקיים מצטיינים – מנהיגים מעצימים לא מפחדים לקחת סיכונים. לא מפחדים ליזום ולהיות פרו אקטיביים. הם לא נותנים לחששות ולפחדים לשלוט בהם. הם נהנים מיכולת ניהולית ומיומנויות מנהיגות והנעת צוותים גבוהה במיוחד. יש להם היכולות להתמקד בעיקר. מכירים את יתרונות חוק ה- 20-80- חוק הפרטו. יש להם היכולת לנהל סיכונים באופן אסטרטגי. היכולת לנהל סיכונים ומשברים עסקיים בצורה יעילה מאפשרת למנהיג לקחת החלטות מושכלות ולקדם את הארגון בדרך הנכונה.

5. יכולת תקשורת בינאישית גבוהה במיוחד המשולבת עם אינטליגנציה רגשית היוצרת השפעה

מנהיגים עסקיים מצטיינים – מנהיגים מעצימים ומקדמים מתאפיינים ביכולות תקשורת בינאישית מעולה ויכולת השפעה עוצמתית. הם מסוגלים להעביר בבירור את החשיבות בהשגת היעדים. יש להם היכולת להשפיע על הסביבה ולהיות בעבור העובדים והמנהלים שלהם מגדלור המסמן את הכיוון שאליו צריך לנוע. הם מודעים לחשיבות של תקשורת פתוחה והעברת מידע כחלק מרכזי ליצירת סביבת עבודה פורה ולהנעת הצוותים לפעולה משותפת למען המטרות הארגוניות.

תכונות מנהיגות מקדמת ומעצימה בעולם העסקים והניהול

תכונות מנהיגות מקדמת ומעצימה בעשור השלישי של המאה ה- 21 וכן שנים קדימה, הן המפתח היותר חשוב להצלחה בעידן העסקי המשתנה. רק מנהיגים עסקיים שמצוידים בראייה אסטרטגית, יכולת ניהול ואמפתיה, עוצמה נפשית ועמידות יצליחו יותר. לזה יש להוסיף מיומנויות נוספות כמו יכולת ניהול של סיכונים, ויכולת תקשורת והשפעה מוצלחת יכולים להביא את ארגונם לשיאי ההישגים. כל אחד מאיתנו יכול לפתח ולשפר את תכונותיו המנהיגותיות ולהפוך למנהיג מקדים ויעיל בעבודתו ובחייו האישיים. שווה כי תקבע מפגש אימון עסקי ומנטורינג בפורמט 1:1 עכשיו.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ