אימון אישי – אימון עסקי

אימון אישי – אימון עסקי

יועצים ארגוניים שלהם הכשרה מקצועית כמאמנים  וכסופרווייזרים תמיד יהיו מתאימים יותר. היתרונות של אימון אישי זהים לאימון עסקי. ההבדל העיקרי הוא שבאימון העסקי והניהולי,  מתמקדים  בשיפור מיומנויות.

אימון אישי ואימון עסקי הם שני עולמות מרתקים שבהם התקדמות אישית, ניהולית ועסקית משתלבות יחדיו. אנו יועצים ארגוניים שלהם הכשרה מקצועית כמאמנים וכסופרווייזרים, לכן נהיה מתאימים יותר להוביל מולך תהליכים חשובים היתרונות של אימון אישי כמעט זהים לאימון ומנטורינג עסקי. ההבדל העיקרי הוא שבאימון העסקי והניהולי, מתמקדים  בשיפור מיומנויות ניהול מנהיגות והנעת צוותים. באימון אישי מתמקדים יותר בשיפור כישורים ומיומנויות חברתיות וכאלה העוסקות בניהול זמן ומשימות. במסגרת מפגש הלמידה והאימון העסקי בפורמט אחד על אחד, נבחן את היתרונות והחסרונות של שני הסוגים של אימון ונפנה בשאלה מרכזית אליך? איך ברצונך לשפר את ביצועיך? את הביצועים של מנהליך ועובדיך?

אימון אישי למנהלים

אימון אישי בעולמות העסקיים ומחוצה להם מתמקד בפיתוח הפרסונליות והמיומנויות הנדרשות למתאמנים שמחוץ לעולם העסקי וכן למנהלים ולמנהיגים המבקשים לעבוד ולשפר תחומים שעליהם הם משלמים מחיר. היתרונות מאד מהותיים והם כוללים ייעוץ אישי מותאם, פיתוח יכולת ניהול עצמי ועבודת צוות יעילה. מצד שני, החסרונות עשויים לכלול עלויות גבוהות וצורך בהתמדה מצידם של המנהלים. למי זה עשוי להתאים? למנהלים בדרגות השונות המודעים לצורך לאמץ מיומנויות והרגלים מקדמים בכדי לשפר את ביצועיהם האישיים והמקצועיים.

היתרונות של אימון אישי בעולם העסקי והניהולי ומחוצה לו

 1. אימון אישי תמיד יהיה מותאם אישית. מותאם לצרכים של המתאמן. התהליך מספק ייעוץ לסוגיו השונים והדרכה אישית, המותאם לצרכים האישיים של המנהלים המתאמנים.
 2. מתמקד בשיפור מיומנויות וכישורים ברמה הפרסונלית. מקדם פיתוח יכולת ניהול עצמי, שיפור ביצועים אישיים ומקצועיים יחד עם תהליכים חשובים הקשורים להתפתחות אישית.
 3. זמינות של תמיכה מקצועית בפורמט אחד על אחד בסביבה לימודית מוגנת. תהליכי אימון אישי ומנטורינג מאפשר קשר ישיר עם מומחה בתחום, המספק תמיכה והנחייה בכל שלבי התהליך.

אימון עסקי מהו?

דע כי תהליכי אימון עסקי מתמקדים בשיפור הביצועים העסקיים והניהוליים שלך כמנהל, בעלים או מנכ"ל. יש יתרונות רבים לתהליכי אימון עסקי ומנטורינג המבוצעים אחרי ביצוע מיפוי צרכים וניתוח שוק ומתחרים. אימון עסקי תמיד מותאם לצרכי המתאמן ולרמתו. מתמקד במנהל בצרכיו ומותאם לעולם התוכן הניהולי והמקצועי שלו. מתמקד בשיפור ביצועים ברמה האישית ובפיתוח תוכניות עסקיות ושיפור תהליכי עבודה. החסרונות של תהליכי אימון עסקי עשויים לכלול את הצורך בהתאמה מאד מדויקת למתאמן ולארגון בגלל מורכבות התהליכים. טעות בבחירה עשויה להתברר כיקרה ולא מתאימה. למי זה עשוי להתאים? למנהלים המבקשים לצמוח ולהתקדם. לבעלי עסקים ומנהלי חברות שרוצים לשפר את פעילות העסק ולקדם את הצמיחה שלו.

היתרונות של אימון עסקי

 1. מיועד למנהלים בדרגות השונות בעולם העסקים – מתאים במיוחד לבעלי חברות ועסקים ולמנכ"לים המבקשים לעדכן את "ארגז הכלים" הניהולי והמקצועי שלהם. אימון עסקי מתמקד ופועל להביא לשיפור מיומנויות בקרב המנהלים המשתתפים ודרך זה להביא לשיפור מהיר של ביצועי העסק ולפתח אסטרטגיות עסקיות מותאמות. אימון עסקי ומנטורינג מקצועי נותן כלים ואסטרטגיות מותאמים לצרכי העסק, מאפשר פיתוח תוכניות עסקיות ושיפור תהליכי עבודה.
 2. זאת הדרך להתמקדות במטרות עסקיות הזקוקות למענה מיידי – אימון עסקי מסייע למנהלים ובעלי עסקים להתמקד במטרות העסקיות המרכזיות ובשיפור הביצועים העסקיים. מסייע למנהלים המבקשים לצמוח ולהתקדם במדרג הניהולי לרכוש מיומנויות ניהוליות ועסקיות עדכניות יותר.
 3. אימון עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד מבטיחה גם לך זמינות ומקצועיות המעניקה תמיכה וליווי בזמן קריטי זה חשוב ונדרש יותר בתקופות תחרותיות ומשבריות, מאפשר איתור פתרונות יצירתיים ופיתוח כלים להתמודדות.

כיצד תבחר במאמן עסקי?

הבחירה במאמן אישי או מאמן עסקי מקצועי המתאים לצרכים שלך קריטית להצלחת התהליך המשותף. המלצתי היא שנכון להתמקד בניסיון המקצועי, בהיכרות עם התחום הרלוונטי של העסק שלך ובהתאמה הבינאישית בינכם. חפשו גם לגייס מנטור או יועץ ארגוני, שיכול לספק תמיכה נוספת ולהתמקד במאפיינים הארגוניים הזקוקים לשיפור. חפשו כאלה שמסוגלים לתת לך כלים עדכניים להצליח בתהליכי שיפור אישי, ניהולי ועסקי.

אימון אישי או עסקי  מה עדיף לך?

הבחירה שלך תלויה בצרכי האישיים והעסקיים העומדים על הפרק. דע כי בעלי עסקים עשויים להעדיף אימון עסקי כדי לשפר את ביצועי העסק ולפתח את המודל העסקי. מנהלים צעירים עשויים להזדקק לאימון אישי ומנטורינג עסקי. מנכ"לים בחברות גדולות עשויים למצוא ערך מוסף באימון אישי, המתמקד בפיתוח היכולות האישיות שלהם.

עלות מול תועלת – ההשקעה מול התוצאות

ההשקעה באימון אישי או עסקי יכולה להביא לתוצאות נפלאות כאשר היא מתבצעת בצורה מקצועית המלווה בתכנון שמבוצע אחרי מיפוי צרכים. גם כאן אין פתרונות קסם. יש מחויבות ללמידה מתמשכת תרגול והתמדה. רק כך מצליחים להוביל שינוי אישי ומקצועי. התחלה נכונה כוללת את קביעת מטרות ברורות ותוכנית פעולה מתואמת. אורך התהליך עשוי להשתנות בהתאם לצרכי האישיים והעסקיים, אך ככלל תהליך מקצועי עשוי להיות בין מספר חודשים עד למקסימום שנתיים.

השימוש ביועצים עסקיים ובמנטורים בתקופות משבר כדאי ומומלץ.

בתקופות של אי יציבות, משבר או תחרות עזה, הקשר עם יועצים עסקיים או מנטורים יכול להיות גם בעבורך יתרון משמעותי. יועצים עסקיים, יועצים ארגוניים ומנטורים מקצועיים, יספקו מתודולוגיות וכלים עדכניים להתמודדות עם האתגרים המתמשכים בשוק תחרותי. בתהליכים לבחירת מאמן ומנטור או יועץ עסקי, יש לקחת בחשבון את ההתאמה הבינאישית בינך לבין היועץ העסקי? בינך לבין המאמן והמנטור שאמור להיות בעבורך דמות מקצועית להתלבטות ולחשיבה. בחירה נכונה היא קריטית להצלחה העסקית והאישית בתהליכים. גיליתי כי פעמים רבות, בעלי עסקים ומנהלי חברות מחפשים ייעוץ ממומחה כדי לפתור בעיות מסוימות, לפתח אסטרטגיות חדשות, או פשוט כדי להביא רעיונות רעננים לשולחן העבודה.

במציאות, יש קושי לבחור בגורם המקצועי הכי נכון בעבור צרכיך. אספתי כאן מספר נקודות לחשיבה:

 1. דעו מה בדיוק אתם מחפשים? מהי הבחירה הכי נכונה בשבילך? לפני שתגיעו למסקנות בי לגייס למשימת האימון העסקי או המנטורינג האישי מומלץ כי תבינו את הצרכים המדויקים שלכם. האם את/ה זקוק/ה להדרכה אישית בתחום מסוים, או שאתם מחפשים ייעוץ אסטרטגי או ייעוץ ארגוני כולל לחברה?
 2. חפשו לבחור גורם מקצועי שיש לו ניסיון גם בתחומי הניהול ולא רק בתחומי הייעוץ – בחרו ביועץ עסקי או במאמן אישי מומחה ומקצועי. כזה המכיר את העולם העסקי המסוים שבו אתם פועלים. ניסיון רב בתחום הפעילות שלכם יביא לכם יתרון נוסף בתהליך האימון העסקי, המנטורינג והייעוץ בפורמט אחד על אחד.
 3. בדקו התאמה בינאישית והתאמה אישית – חשוב לוודא שיש התאמה אישית טובה עם המאמן או היועץ העסקי שתבחרו. יחסים טובים ותקשורת פתוחה יכולים להבטיח שהתהליך יעבור בצורה חלקה ויעילה.
 4. בנו את תחולת התהליך מראש. עשו תיאום ציפיות – זהו תחום חשוב מאד למניעה של אי הסכמות וויכוחים על מה כולל בתהליך. ודאו שיש לכם תמיכה מקצועית מהמאמן או היועץ העסקי שתבחרו. ודאו כי הוא או היא זמינים בזמנים הנדרשים בהתאמה לצרכים שלך? וודאו באם יש להם ניסיון מוצלח והמלצות בתחום?
 5. קבעו יעדים להשגה ובדקו כי העלות תהיה על פי היכולות והתועלות המצופות – אף תהליך של ייעוץ או אימון עסקי לא יוכל להצליח ללא מעורבות והשקעה מצידך כבעלים או כמנכ"ל. מציע כי תחשבו על הזמן שיש לכם להשקיע בתהליך. הקצו לתהליך משאבים. עקבו אחר התקדמות ודעו לקבוע מראש מטרות ריאליסטיות. הדבר יאפשר לכם להשיג את התוצאות הרצויות בזמן קצר יחסית.

הזמן עכשיו מפגש למידה ומנטורינג ראשון 

אני שמח להעניק גם לך מפגשי למידה, חשיבה ומנטורינג בפורמט אחד על אחד. אפשר לקרוא להם מפגשי אימון עסקי או אימון אישי. הפעם אנו מאפשרים גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה של "היכרות עם היתרונות והתועלות של אימון אישי אימון עסקי". היה והגעת עד לכאן סימן שהנושא קרוב לליבך. תצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. אנו עושים זאת בהצלחה רבה מול מנהלים, מנכ"לים ובעלי חברות ועסקים המבקשים לשפר ולרכוש כלים מקצועיים וניהוליים חדשים. בחר גם את/ה לקבל מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 המבוצעים על ידי מולך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ