פיתוח עסקי במיקור חוץ.

פיתוח עסקי במיקור חוץ.

האם בחברות משפחתיות ובחברות קטנות נכון לרכוש שירות של יועצים מקצועיים בתחום הפיתוח העסקי? האם הם עשויים ליצור ולאתר מנועי צמיחה חדשים? נרחיב זאת גם מולך במפגש האימון והלמידה בזום בפורמט 1:1.

כאשר מדובר בפיתוח עסקי בחברות משפחתיות או קטנות, שימוש במיקור חוץ עשוי להוות כלי אפקטיבי לקידום העסק והשגת מנועי צמיחה חדשים. כאשר יש מגבלות במשאבים פנימיים, ייעוץ מקצועי בתחום החשוב של פיתוח עסקי המניע חזרה לצמיחה, יכול להיות יעיל ומביא לתוצאות חיוביות.

מהו מיקור חוץ בעולמות העסקים והניהול?

מיקור חוץ (Outsourcing) בעולם העסקים והניהול הוא הפעולה שבה חברה או ארגון מספקים שירותים מקצועיים בתחומים מאד ממוקדים. יועצים חיצוניים שלהם ידע וניסיון מוכח שבאים לבצע תהליכים, פעולות, או שירותים שהיו נעשים בארגון באמצעות גיוס מנהלים או עובדים חלקם עשויים להיות יקרים מידי, וחלקם מקצועיים פחות. לא כל חברה מסוגלת להחזיק במשרה מלאה מנהל שיווק בכיר ומקצועי? חברות קטנות ועסקים משפחתיים נכון כי יעזרו במיקור חוץ (Outsourcing) מקצועי. המטרה העיקרית של מיקור חוץ היא להעביר חלק מהפעילות או התהליכים של העסק לגורמים חיצוניים כדי לייעל פעולות, לחסוך בעלויות, לקבל גישה לידע ולמומחיות חיצונית, ולהתמקד ביכולות העיקריות של העסק.

התחומים המרכזיים של שירותי מיקור חוץ

התחומים המרכזיים בתהליכי מיקור חוץ יכול להיות בכמה תחומים שונים, אני מתמקד אך ורק בתחומים הקשורים למיומנויות רכות. לא לתחומי הייצור, הטכנולוגיה והרכש. להלן רשימה כללית של התחומים שהעולם העסקי נעזר במומחים חיצוניים במסגרת שירותי מיקור חוץ.

  • שירותי מחשוב וטכנולוגיה: כולל פיתוח תוכנה, תמיכה טכנית, ניהול מערכות מידע, וכדומה.
  • שירותי מיקור חוץ בתחומי השיווק פיתוח עסקי ומכירות: כולל שיווק דיגיטלי, ניהול קמפיינים פרסומיים, ניהול רשתות חברתיות, וכדומה.
  • שירותים מקצועיים בתחום הדרכה ופיתוח עובדים ומנהלים
  • כספים ומשאבי אנוש: כולל שירותי חשבונאות, ניהול פיננסי, גיוס וניהול אנשי עבודה, וכדומה.
  • ייצור ותעשייה: כולל ייצור, ייבוא, יצור חיצוני, ושירותי לייעול תהליכים בתעשייה.

דע כי יש לא מעט תועלות ויתרונות בשימוש נכון בכלים של מיקור חוץ. התועלות מתבטאות בהקטנת עלויות. ברכישת מיומנויות מקצועיות בעלויות שפויות. ובעיקר תאפשר גם לך לקבל גישה לידע ולמומחיות חיצונית עדכנית, ולכן השימוש במיקור חוץ מתרחב ומתפשט והופך להיות פופולרי בעסקים בגדלים השונים בארץ ובעולם.

הנה כמה יתרונות בשימוש במיקור חוץ לפיתוח עסקי בחברות בינוניות וקטנות:

  1. ייעוץ מקצועי מוכח בעולמות הייעוץ העסקי, פיתוח וצמיחה:

היתרון המרכזי בשימוש ביועצים מקצועיים לפיתוח עסקי במסגרת שירותי מיקור חוץ הוא היכולת לקבל ייעוץ מקצועי וניסיון מוכח המגיע מחוץ לחברה. יועצים מקצועיים עשויים להביא רעיונות חדשים, תכניות עבודה ייחודיות, וגישות שונות לפיתוח העסק. יש להם היכרות עם השווקים והמתחרים.

  1. יועצים המתמחים בהובלת תהליכי פיתוח עסקי מביאים לתהליך נקודות מבט חדשות ואובייקטיביות:

יועצים חיצוניים המתמחים בייעוץ עסקי, הובלת שינויים וצמיחה הכוללים עדכון תוכניות אסטרטגיות ותוכניות עסקיות יכולים לספק מבט אובייקטיבי ולא משוחד על החברה או העסק. בכך לעזור לך כבעלים או כמנכ"ל, לראות את החזקות והחולשות של העסק שלך בצורה יותר ברורה.

  1. יכולת גמישות וחיסכון במשאבים:

מיקור חוץ בעולם הפיתוח העסקי באמצעות שימוש ביועץ חיצוני מאפשר גמישות רבה יותר. אינו מעמיס הוצאות שכר ונלוות כלפי מנהל שכיר. העלות תועלת מוכחת כל פעם מחדש. פעמים בכדי לשתות קרטון חלב אחד ביום אין צורך לגדל עדר פרות שלם.

  1. חידוש רעיונות ומנועי צמיחה:

דע כי יועצים מקצועיים המתמחים בניהול תהליכי שינוי וצמיחה עשויים להביא רעיונות חדשים, לעזור בפיתוח אסטרטגיות חדשות, ולסייע באיתור אפשרויות לצמיחה ולפיתוח בתחום העסקי. זה עשוי להיות בזכות הידע שלהם וניסיונם הרחב בתחום.

  1. פגיעה מינימלית במאבקי כוח בתוך ההנהלה ומול הבעלים:

בחברות משפחתיות או קטנות, ייעוץ מקצועי מחוץ לחברה עשוי להפחית את מאבקי הכוח ואת האינטריגות בין השותפים ובין בעלי המשפחה. הדור הראשון מפחד לשחרר והדור הצעיר חסר סבלנות ומבקש לקבל את האחריות כאן ועכשיו.

בחן את האפשרות לאתר מנועי צמיחה חדשים

מומלץ לבחון ייעוץ מקצועי בקפידה ולבחון האם היתרונות האלו יכולים לתרום לצמיחה עסקית מרבית. בחר את היועצים נכון. בדוק כי הם מביאים לתהליך ניסיון מקצועי וניהולי מוכח. בחר כאלה שהיו בעברם בעמדות ניהול בכירות ולא צמחו אך ורק בעולם האקדמיה. דע, כי זה עשוי להביא ליצירת מנועי צמיחה חדשים ולשיפור בפעולת העסק. לפיכך, מפגשי אימון ולמידה בפורמט 1:1 על פלטפורמת ווידאו כמו Zoom עשויים להיות יעילים לקבלת הדרכה אישית ואימון מותאם לצורך שלך. זה מאפשר תהליכי למידה קצרים ואפקטיביים במיוחד, ובעלות שפויה.

כמו גם האחרים הגיע הזמן לבחור את המפגש הראשון

עשרות רבות של מנכ"לים ובעלי חברות ועסקים הבינו את היתרון בקיום מפגשי למידה אישיים. זה הזמן לבחור מספר מפגשי למידה ומנטורינג לשיפור הביצועים שלך בעולם של פיתוח עסקי – צמיחה. מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 המבוצעים על ידי מולך. העלות תועלת עשויה להפתיע גם אותך. השימוש ביועצים מקצועיים מקנה לעסקים כמו שלך אפשרות להשקיע פחות משאבים. לחסוך בהוצאות שכר גבוהות ולקבל תוצאות הרבה יותר טובות. לקבל פתרונות יעילים וחיסכון כלכלי בטווח הארוך. השימוש בשירותי ייעוץ חיצוני ומומחים במיקור חוץ מהווה כלי עזר עצום לעסקים ומסייע בפתרון בעיות, פיתוח תהליכים ואסטרטגיות חדשות ובכך, משפר את ביצועי העסק ומקדם את הצמיחה וההתפתחות שלו. אשמח לקבוע איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה.  להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

 

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ