הסיפור שלי

כל חיי הייתי בעולמות הניהול, התחום שאב אותי כבר מהשירות הצבאי, אחר כך למעלה מ- 20 שנים בתחום העיתונות והפרסום. התחלתי כאיש מכירות, מנהל מסחרי, מנהל שיווק ופיתוח עסקי, מנכ"ל. לימים היה לי הכבוד להיות מהראשונים בחברת פרטנר תקשורת החל מסוף 1998 ועד סוף 2005. שני תפקידים מעניינים ומאתגרים. הראשון בחטיבת המכירות והשני בחטיבת התוכן. לאורך כל השנים ובכל התפקידים הייתי מנהל או מנכ"ל שכיר שתיפקד כאילו העסק הוא שלי! בתפקידי כמנכ"ל הגעתי לפלח שוק של למעלה מ- 95% בהשוואה לכלל המתחרים. זה לחלוטין לא כייף גדול. בשנת 2006 אחרי פחדים לא מעטים החלטתי "לעבור צד" ולהפוך את ההובי למקצוע. מאז אני עוסק בהצלחה רבה בתחום הייעוץ הארגוני – פיתוח עסקי והדרכות לחברות בשוק הישראלי.

המלצות עסקיות וניהוליות מעולמות הייעוץ והן מהעולם הניהולי שוות יותר

היה והייתי צריך לתמצת את העשייה שלי – של שותפי היועצים לדרך הייתי עושה זאת כך: "אנו עוסקים בייעוץ ארגוני ובייעוץ עסקי אבל פחות אוהבים יועצים". משפט שזקוק להבהרה! דווקא מעצם זה שהקמנו את המיזם החדשני שלנו במסגרתו אני שמח להעניק גם לך Tips & knowledge 1:1. מפגשי חשיבה, אימון עסקי מנטורינג וייעוץ בזום במחיר מוזל. מטרתו לתת כלים מקצועיים מיועצים כמונו שחוו את העולם העסקי מהצד השני יש לא מעט חברות ועסקים בעיקר קטנים שאינם מסוגלים להתמודד עם העלויות הגבוהות של שירותי ייעוץ מקצועי. זאת ועוד, פעמים שמעו מחברים וקולגות שההשקעה לא הביאה את התוצאות המקוות. החלטתי לתת מענה לצורך זה. מהניסיון הניהולי והמקצועי שלנו אין אנו אוהבים תהליכים או יועצים שמתמחים אך ורק במתן עצות. כאלה שבחיים לא התמודדו עם קבלת החלטות ניהוליות מהצד השני.

האם טיפים ואימון עסקי בפורמט 1:1 יכולים לעזור?

 כאלה שלוקחים אחריות אישית על התוצאות. כאלה שתמיד מציגים ללקוח המתחבט 2 חלופות או יותר וזורקים לפתחו לקבל את ההחלטה? יועצים כאלה פחות מוערכים על ידי. אנו מסוגלים להבין את הצרכים וההתחבטויות שלך דרך שני הכובעים. הכובע של היועץ המקצועי, והכובע שלך כמנכ"ל או כבעלים של חברה או עסק קטן. היה ויתאים לך נוכל גם להיכנס לתהליכי היישום וההטמעה. לסיכום הטיפים הניהוליים והמקצועיים יחד עם הידע שלנו באים מעולמות העשייה הניהולית והייעוצית גם יחד. זהו יתרון ענק בעבורך!

אנחנו בטח כבר מכירים?

אתם עשויים להכיר אותי – אותנו מהעבר? היה ואתם חיפשתם בעבר חברת ייעוץ ארגוני, פיתוח עסקי וייעוץ אסטרטגי סביר כי סיירתם באתר הבית שלנו? סיירתם ארוכות בבלוג הניהולי הגדול שלנו? שם מצאתם עשרות רבות של מאמרים ומדריכים מקצועיים בתחומים המשיקים לכלל העיסוקים של מנהלים ומנכ"לים. מאמרים מקצועיים איכותיים ועדכניים בתחום השיווק, האסטרטגיה העסקית. פוסטים ומאמרים בתחום שיפור מערכי מכירות, מערכי שירות לקוחות ומוקדים. אני גם בטוח כי נחשפתם למגוון רחב של מדריכים מקצועיים שלנו בתחומים מגוונים המשיקים לכלל עולמות הניהול ועדכניים לעכשיו.

אני אוהב לשתף ידע ולחלוק במיומנויות – דברו איתי 

אשמח להתאים לכם את השיעור המדויק על פי הצרכים הניהוליים והעסקיים שלך. לחיצה כאן הגולש מגיע לעמוד ייעודי שבו יופיע מערכת הניווט הכפולה וכל הקוביות בחלוקה לנושאים השונים. שם יהיה פתיח קצר המסביר כיצד עושים את ההזמנה וקובעים את המועד. לחיצה על כל אחת מהקוביות יפתח דף ייעודי שבוא הגולש יוכל לקבל אפשרות לפנות להזמנה של המועד לקביעת מפגש הזום. מפגש למידה והעשרה 1:1 למנהלים היו אסרטיביים תכתבו לי כאן שאלות ומחשבות? היה ויש לך נושאים שלא הצלחתי להבהיר אותם? להסביר את התועלות? אשמח להשתפר.  קדימה שלח/י לי >

בחר את הנושא שהיית מבקש להתייעץ

בטבלה מטה תוכלו להגיע לכל התחומים המרכזיים של מפגשי הלמידה. תוכלו להיעזר גם בחלונית החיפוש.

שאלות ותשובות למושגי יסוד בניהול

בעולמות הניהול והעסקים מדובר בדמות שיש לה מומחיות שאפשר לסמוך עליה.
מדובר בדגל אדום שמונף מעלה בקרב חברות ועסקים ולא רק בקרב חברות ועסקים הרשומים בבורסה שם, על פי החוק הנהלות החברה מחויבת לבעלי המניות עדכון לגבי שינוי לרעה או לטובה ברווח הצפוי. בעולם החברות והעסקים הבינוניים והקטנים אזהרת רווח היא פעולה שמגיעה מאגף הכספים או אגף המכירות המציגים ירידה במכירות? קושי בגביה או נטישת לקוחות למתחרים.
על כל מנהל/ת לא משנה דרגתו ומיקומו בהיררכיה קיימת האחריות ניהולית אישית לביצועים של הצוות שמתחת לאחריותו. האחריות הניהולית מחייבת לבצע במחויבות סמכות ובדייקנות את המשימות שניתנו למנהל/ת לבצע ברמה האישית או כמנהל צוות מחלקה או אגף. אחריות ניהולית המקדימה להצלחות הניהוליות והעסקיות תמיד תימדד על פי מדדים אובייקטיביים זמינים.
מילולית הכוונה לאימוץ התנהגות הכוללת יושרה וערכים. מדובר על הגינות מוחלטת, לקיחת אחריות המלווה עם עקרונות גבוהים, תוך הקפדה למתן דוגמה אישית והעצמה של עובדים ומנהלים שמסביב.
מבחן A/B הוא דרך להשוות בין שתי אפשרויות כדי לראות מה עושה טוב יותר. זהו אמצעי סטטיסטי שמטרתו לבחון מהי האופציה העדיפה מבחינה שיווקית ועסקית, מבין שתי אלטרנטיבות שונות, ביניהן אתם מתלבטים. זה יכול להיות שימושי במיוחד בכל מה שקשור לעולמות הפרסום, המסרים והשיווק דיגיטלי. למשל האם לשים את הכפתור או את המסר המניע לפעולה בצד ימין מטה? או ימין מעלה?
הפסד גולמי מציין מדד המתקבל מההפרש השלילי בין מכירות נטו של פירמה לבין עלות המכר, כשהוא מבוטא במונחים כספיים. בחישוב ההפסד הגולמי כוללים רק הכנסות שנבעו מפעילות שוטפת של החברה והוצאות שוטפות ולא הפסדים אקראיים. כאשר התוצאה היא חיובית, יש לחברה רווח גולמי. חשוב כי תדעו ששיעור הרווח או ההפסד הגולמי הוא יחס פיננסי, המשקף את יכולת העסק להגדיל את רווחיו עם גידול המחזור.

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.