משה גרימברג – אימון עסקי

כיוזם הפעילות, אנו כאן ב- Take – 5 בנינו מודל המאפשר למנהלים ולמנכ"לים לעדכן ידע ולהתלבט עם מומחים. מפגשי למידה, אימון עסקי ומנטורינג בתחומי הייעוץ עסקי וארגוני, הדרכת מכירות ושירות לקוחות בפורמט 1:1 בעלות שפויה. אנו מציגים כאן את הערכים המובילים את העשייה שלנו מאז 2006 ואף שנים קודם בתפקידי ניהול בכירים שמחוץ לעולמות הייעוץ. אנו יודעים לעשות מלימונים לימונדה גם בעבור הצרכים שלך!

לאורך חיי המקצועיים העצמתי עובדים ומנהלים

המשפט הבא משקף את החזון הניהולי ואת הערכים שלי בעולם הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי והדרכת מנהלים ועובדים. ".Effective, Smart & Simple" אנו מקדשים את הפשטות. פחות אוהבים לתת עצות. אוהבים לקחת אחריות על תהליכי שינוי הטמעה ויישום ותמיד ושואפים למקסם את התוצאות. חפשו את הנושאים המרכזיים של תהליכי הייעוץ והמנטורינג – אחד מהם עשוי לעניין גם אותך? בקשו לקיים מפגש ייעוץ ומנטורינג ב- 70% הנחה. 180 ₪ למפגש של שעה.

מביא ניסיון מקצועי מוכח משני קצות המקצוע

לתחום האימון העסקי ותחומי הייעוץ הארגוני הגעתי אחרי קריירה ניהולית ארוכת שנים ומוצלחת בחברות מהטובות במשק הישראלי. גדלתי בתחום העיתונות והפרסום ברשת שוקן הצפונית. הייתי מצוות ההקמה של חברת Orange ומאז 2006 הגשמתי חלום. להעניק ידע ונסיון מקצועי לחברות ומנהלים טובים המבקשים לבצע קפיצת מדרגה ולהיות טובים יותר.

מנטורינג אימון עסקי למנהלים – 1:1 בזום

אנו מאמינים כי מנכ"לים בעלי חברות ועסקים ומנהלים בדרגי הביניים ובדרגי סמנכ"ל נדרשים בעשור השלישי של המאה ה- 21 לסט מיומנויות ניהול ומנהיגות עדכניים. כיום מנהלים מצטיינים בכל הדרגות נדרשים ומחויבים לצמוח ללמוד ולהתפתח. מנהלים שלא משפרים את הביצועים והמיומנויות המקצועיות והניהוליות שלהם מגלים במהרה כי הם מאבדים רלוונטיות ונשארים מאחור. אני מבקש לקבוע כי כיום לא מספיק להיות מנהל הבקי ברזי הטכנולוגיה? יש להם צורך להיות מיומנים וטובים גם בתחומי התקשורת הבינאישית. להכיר היטב את יתרונות האינטליגנציה הרגשית והאמפתיה בתהליכי ניהול צוותים. המלצתי כי חובה עליהם לשפר מיומנויות רכות ולהיות מסוגלים לבנות מערכות יחסים ארוכות טווח עם כפיפים ומנהלים. אנו כאן ב- Take – 5 בנינו מודל המאפשר למנהלים ולמנכ"לים לעדכן ידע ולהתלבט עם מומחים. מפגשי למידה, אימון עסקי ומנטורינג בפורמט 1:1 בעלות שפויה המתאימה לכל אחד ואחת בזום.

התועלות של תהליכי האימון והמנטורינג העסקי בפורמט 1:1 בזום

  • מיקוד אישי בפורמט אחד על אחד והתבוננות אישית בצרכים של המנהל או המנכ"ל.
  • מפגשי למידה ואימון עסקי הכוללים העצמת מנהלים ומנכ"לים ומתן סביבה מוגנת לחשיבה ולהתלבטות.
  • מנטורינג, למידה והעברת ידע המותאם לעולם התוכן שלך. או לדילמות הניהוליות והעסקיות של המנהל או המנכ"ל והבעלים.
  • מתן כלים ורעיונות ישימים ועדכניים. כאלה המגיעים מעולם המקצועי רב השנים שלנו כיועצים ארגוניים ועסקיים וכמנהלים בכירים.
  • חיסכון ניכר בעלויות. טיפול נקודתי שמיד מציג ערך. המתאמן, מגלה מהר מאד באם נכון להמשיך? להרחיב את התהליך? או להחליט לעבור לייעוץ ארגוני ועסקי בפורמט פרונטלי שלו יש יתרונות לא מעטים.

בחר את הנושא שהיית מבקש להתייעץ

בטבלה מטה תוכלו להגיע לכל התחומים המרכזיים של מפגשי הלמידה. תוכלו להיעזר גם בחלונית החיפוש.

שאלות ותשובות למושגי יסוד בניהול

בעולמות הניהול והעסקים מדובר בדמות שיש לה מומחיות שאפשר לסמוך עליה.
מדובר בדגל אדום שמונף מעלה בקרב חברות ועסקים ולא רק בקרב חברות ועסקים הרשומים בבורסה שם, על פי החוק הנהלות החברה מחויבת לבעלי המניות עדכון לגבי שינוי לרעה או לטובה ברווח הצפוי. בעולם החברות והעסקים הבינוניים והקטנים אזהרת רווח היא פעולה שמגיעה מאגף הכספים או אגף המכירות המציגים ירידה במכירות? קושי בגביה או נטישת לקוחות למתחרים.
על כל מנהל/ת לא משנה דרגתו ומיקומו בהיררכיה קיימת האחריות ניהולית אישית לביצועים של הצוות שמתחת לאחריותו. האחריות הניהולית מחייבת לבצע במחויבות סמכות ובדייקנות את המשימות שניתנו למנהל/ת לבצע ברמה האישית או כמנהל צוות מחלקה או אגף. אחריות ניהולית המקדימה להצלחות הניהוליות והעסקיות תמיד תימדד על פי מדדים אובייקטיביים זמינים.
מילולית הכוונה לאימוץ התנהגות הכוללת יושרה וערכים. מדובר על הגינות מוחלטת, לקיחת אחריות המלווה עם עקרונות גבוהים, תוך הקפדה למתן דוגמה אישית והעצמה של עובדים ומנהלים שמסביב.
מבחן A/B הוא דרך להשוות בין שתי אפשרויות כדי לראות מה עושה טוב יותר. זהו אמצעי סטטיסטי שמטרתו לבחון מהי האופציה העדיפה מבחינה שיווקית ועסקית, מבין שתי אלטרנטיבות שונות, ביניהן אתם מתלבטים. זה יכול להיות שימושי במיוחד בכל מה שקשור לעולמות הפרסום, המסרים והשיווק דיגיטלי. למשל האם לשים את הכפתור או את המסר המניע לפעולה בצד ימין מטה? או ימין מעלה?
הפסד גולמי מציין מדד המתקבל מההפרש השלילי בין מכירות נטו של פירמה לבין עלות המכר, כשהוא מבוטא במונחים כספיים. בחישוב ההפסד הגולמי כוללים רק הכנסות שנבעו מפעילות שוטפת של החברה והוצאות שוטפות ולא הפסדים אקראיים. כאשר התוצאה היא חיובית, יש לחברה רווח גולמי. חשוב כי תדעו ששיעור הרווח או ההפסד הגולמי הוא יחס פיננסי, המשקף את יכולת העסק להגדיל את רווחיו עם גידול המחזור.

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.