מיזוגים ורכישות

מיזוגים ורכישות

כאשר חברות ועסקים מבקשים להאיץ את הצמיחה נכון לשקול אפשרות של רכישה ומיזוג חברות מתחרות. אנו עוסקים גם בפיתוח עסקי המתמקד גם באיתור מנועי צמיחה חדשים. רוצים ללמוד ולבחון את ההיגיון?

מיזוגים ורכישות  Mergers and acquisitions as a growth engine כאשר חברות ועסקים מבקשים להאיץ את הצמיחה נכון לשקול אפשרות של רכישה ומיזוג חברות מתחרות. אנו עוסקים גם בפיתוח עסקי המתמקד גם באיתור מנועי צמיחה חדשים. רוצים ללמוד ולבחון את ההיגיון האם יש באפשרותך להשתמש בכלים האלה? על פי ויקיפדיה, מיזוגים ורכישות או (M&A) הם התחום של העברת שליטה ושינויי מבנה ובעלות בחברות  פרטיות ובתאגידים ואפילו גם בעסקים פרטיים או חברות משפחתיות. מיזוג באמצעות רכישה או השתלטות עוינת גורמת בראש ובראשונה, לחיבורן של יחידות עסקיות – חברות שונות ליחידה עסקית אחת או בפורמט שהצד הרוכש מחליט לשמר את ההפרדה.

מיזוגים ורכישות: מנוע צמיחה בעסקים ובניהול

מיזוגים ורכישות הם כלים מרכזיים שבהם עושים שימוש כאשר רוצים לצמוח שלא במסגרת גידול אורגני של כ- 2%-5% בשנה. זהו תחום עסקי אסטרטגי שמאפשר לחברות ולעסקים בכל תחום ובכל גודל להאיץ את הצמיחה וליצור ערך מוסף למערכת העסקית ולבעלי המניות. בתהליך זה, חברות מבצעות רכישות של חברות מתחרות או מתחומים קשורים, או משתתפות במיזוגים כדי ליצור יחידה חדשה וחזקה בשוק. המיזוגים והרכישות מהווים כלי אסטרטגי חשוב ביישום תכניות צמיחה והצלחה בעולם העסקים.

מפגש למידה ואימון עסקי בתחום המיזוגים והרכישות

אנו מתמחים בפיתוח עסקי – ייעוץ ארגוני וצמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות. היה והנושא הזה מעניין אותך? אשמח להעביר לך את כל הידע והניסיון המקצועי בתחום במסגרת מפגשי אימון עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד. דעו כי נכונות להתמודד עם האתגרים הקיימים ולפתח אסטרטגיות צמיחה חדשות ומהירות היא מפתח להצלחה בעולם העסקי המשתנה. התחום של צמיחה עסקית הינו תחום שכיום מעניין ומאתגר לא מעט חברות ועסקים.

המלצות לתהליכים נכונים בעולם המיזוגים והרכישות

מיזוגים ורכישות הינו מונח החובק 2 תחומים עיקריים. הראשון את התחום העסקי. השני מתמקד בהיבטים המשפטיים והרגולטוריים. מיזוגים ורכישות כוללות בספקטרום שלהם לא מעט פורמטים של עסקאות. פעמים ארגון גדול קונה מתחרה גדול יותר? פעמים זה עשוי להיות גם הפוך. במקרים אחרים ארגון עסקי קונה מתחרה ומיד מחליט לסגור את פעילותו. פעמים עסקים שמבצעים תהליכי רכישה ומיזוג יוצרים חברה ממוזגת הכוללת את החברה שנקנתה. יש עוד לא מעט פורמטים. כאן אני מבקש להעניק לך טעימה מתוך מפגש למידה ייעודי – מפגש של ייעוץ עסקי ומנטורינג בנושא מיזוגים ורכישות. היה והנושא מעניין אותך. הזמן מפגש למידה כעת.

המלצה 1- הבנה מעמיקה של השוק:

לפני התחלת כל תהליך הרכישה או המיזוג, חשוב לבצע ניתוח עמוק של השוק והתחרות. כך ניתן לזהות את ההזדמנויות והאיומים הקיימים בשוק, ולפעול בהתאם. הבנה עמוקה של השוק מאפשרת לחברות לפתח אסטרטגיות יעילות יותר ולהגדיל את ההצלחה של הרכישה או המיזוג. פעמים מה שנראה הגיוני ונכון מתברר כלא נכון. אין מה לרוץ ולבזבז כסף מבלי לבדוק היתכנות והתאמה של הרכישה והמיזוג. הצעתי לבנות צוות מומחים שיודע לנתח ולבצע בדיקת נאותות – דיו דיליגנס לכל המשתנים החשובים.

המלצה 2- בדקו את הערך המוסף לרכישה מעבר לעלות והתמחור המקובל:

אחרי השלב הראשון נכון להיכנס למשא ומתן ולבחון מהו המחיר הנכון. בעת ביצוע רכישה או מיזוג, חשוב לשקול בזהירות את הערך הנוסף שמתקבל בצד של החברה הרוכשת. למשל לקחת בחשבון את הדברים המשלימים כמו למשל מאגרי מידע, קשרים עם ספקים, טכנולוגיות ייחודיות ובעלות על קניין ופטנטים. מאגר מנהלים ועובדים מצטיינים יכול להיות בונוס שלא מתומחר. מודעות לדברים האלה יכולים להבטיח שהרכישה או המיזוג יתרום באופן משמעותי לצמיחה ולהצלחה של העסק וגם העסק שלך.

המלצה 3- בניית צוות תכנון תהליך המיזוג – ניהול שינוי:

החלטתם לקנות ולמזג? או לקנות ולסגור? בשני המצבים האלה ורבים אחרים יש צורך לבנות תהליך אסטרטגי לביצוע היישום וההטמעה. היה והולכים למיזוג נכון לבנות אסטרטגיה של יצירת שיתוף פעולה בין העובדים והמנהלים של שתי החברות. האינטגרציה, מטרה נוספת היא יצירת אווירה של שיתוף פעולה בין הצוותים של שתי החברות. לכן, חשוב להכין תוכנית ניהול שינוי יסודית ולאפשר לעובדים להשתלב באופן חלק ויעיל בתהליך השינוי. ניהול שינוי יעיל בתהליך מיזוג ורכישה מקנה לארגון הרוכש, יציבות ויכולת להתמודד עם האתגרים החדשים שעשויים להתעורר בעקבות הרכישה או המיזוג.

המלצה 4- פיתוח וחדשנות:

הייתי מבקש להציג כאן את הסכנה הכי גדולה בתהליך. בוצע הרכישה התבצע המיזוג אבל בשורה התחתונה אין כי גידול או יתרון ניהולי או כלכלי. לכן מיד לאחר המיזוג או הרכישה, חשוב להמשיך ולהפעיל חשיבה בכל מה שקשור לפיתוח עסקי ואימוץ חדשנות בארגון הממוזג. פיתוח עסקי מואץ המשולב עם חדשנות בקרב חברות שעברו מיזוג מאפשרים לך כבעלים או כמנכ"ל להתמודד טוב יותר עם האתגרים המשתנים בשוק ולצמוח באופן רציף. כך ניתן להבטיח שהרכישה או המיזוג יהפוך לכדרי ולגורם מרכזי בקידום הצמיחה האורגנית המואצת על חשבון המתחרים.

מיזוגים ורכישות בעולם משברי ותחרותי

דע כי בכל נושא וענין שמחוץ ל- 7 המפגשים שרבים מגלים בהם עניין, יש לך האפשרות לבקש מפגש למידה ומנטורינג על נושא ספציפי המטריד אותך כאן ועכשיו. רוצה לבחור נושא אחר? אין כל בבעיה. מצ"ב הקישור לכל התחומים המרכזיים של מפגשי הלמידה. אנו בנינו מפגשי למידה ב- 16 תחומים מרכזיים שמעניינים מנהלים בדרגות השונות, בעלי חברות ועסקים ועובדים המבקשים לשפר מיומנויות ניהול מנהיגות ושאר המיומנויות החשובות להצלחה ניהולית ועסקית.

אימון עסקי בפורמט 1:1 בתחום החשוב של מיזוגים ורכישות

היה וגם את/ה רוצה לשפר מיומנויות בכל מה שקשור לעולם המיזוגים והרכישות? היה וחיפשת גורם מקצועי מהימן שביכולתו להעניק ייעוץ עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד בעלות שפויה? מצאת! אני מציע גם לך מפגשי למידה, ייעוץ עסקי ומנטורינג בזום בפורמט 1:1. דע כי העולם בעסקי התחרותי כיום, מחייב אותך כבעלים או כמנכ"ל לשפר מיומנויות בכל תחום ובכל נושא היה והם רוצים להישאר רלוונטיים. זה מהווה יסוד חשוב ומרכזי בעולמות הניהול והעסקים של מנהלים מצטיינים. אנו נשמח לצייד גם אותך בארגז כלים עדכני יותר. תאפשר לעצמך ליהנות מידע מקצועי רב חשיבות בתחום של מיזוגים ורכישות. זה יעניק לך יתרונות משמעותיים מול המתחרים.

ייעוץ עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד במחיר שפוי

הידעת כי תקבל מפגש למידה וייעוץ עסקי בזום ב- 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה? כאן אני מאפשר גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא מרשימת הנושאים כאן. או מהרשימה של 16 התחומים המרכזיים. אני מציע גם לך להצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. בחר גם את/ה לקבל מפגשי ייעוץ עסקי – למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 בתחום החשוב של מיזוגים ורכישות או בתחומים אחרים המעניינים אותך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

 

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ