חזון וערכים

אנו דוגלים בלמידה מתמדת כדרך חיים ניהולית עסקית ומקצועית. זאת ועוד, אנו מקשים פרו אקטיביות. מעריכים מנהלים וארגונים המאמצים תרבות של הובלה מתמדת כדרך חיים, במקום להיות אלה המובלים והנגררים. זאת התכונה הבולטת, המבדילה חברות ומנהלים מצטיינים בהשוואה לאחרים.

מאמינים בשיתוף ידע ולמידה מתמדת

אלו המיטיבים להיצמד לעקרונות נכונים של אימוץ הפרו אקטיביות כדרך חיים, מצליחים הרבה יותר. בואו ותזמינו מפגש למידה 1:1 בנושא שאותו אתם מבקשים לשפר? צרו קשר ובקשו לקיים מפגש ייעוץ ומנטורינג ב- 70% הנחה, למפגש של שעה. אנו מאמינים כי תמיד נכון להיות הכבשה הוורודה בעדר. לשינוי יש כוח. לכן אנו ממליצים תמיד ליצור ערך מוסף (Added Value) ויתרון יחסי מתמשך -Sustainable Competitive Advantage בתהליכי הייעוץ הארגוני, הובלת תהליכי שינוי וצמיחה, הדרכה ופיתוח מנהלים, אימון וליווי מנהלי מכירות.

מאמינים בשונות וביצירתיות

גם כאן במסגרת Take – 5 בנינו מודל של ייעוץ ומנטורינג בזום בפורמט 1:1המאפשר למנהלים ולמנכ"לים כמוך לעדכן ידע ולהתלבט עם מומחים. מפגשי למידה, אימון עסקי ומנטורינג בתחומי הייעוץ עסקי וארגוני, הדרכת מכירות ושירות לקוחות בפורמט 1:1 בעלות שפויה.  אנו משתמשים בכל הכלים העדכניים ובניסיון רב השנים שצברנו. יצירתיות שונות ואופטימיות הן מילות מפתח בעולמות הניהול והמנהיגות. תמיד נשאף ללמד מנהלים ומנכ"לים לראות הזדמנויות חדשות במקומות שאחרים רואים בהם רק בעיות וקשיים.

מאמינים כי באנו לעולם בכדי לעשות את הסובבים אותנו טובים יותר

יש לנו לא מעט יתרונות בהשוואה לחברות ייעוץ אחרות. אנו פועלים בעולמות האימון העסקי והמנטורינג. אחרי ניסיון רב שנים הם כמנהלים בכירים וכמנכ"לים במגוון סגמנטים השוק הישראלי, והן כיועצים ארגוניים ועסקיים מאז 2006. אחד מהיתרונות המרכזיים שלי ושל חברי הינו היכולת לעמוד מאחורי האמירה: "היינו במקום שאתם כמנהלים נמצאים בו כעת". חווינו את התחושות והקשיים, לא כיועצים או כאנשי אקדמיה בלבד. אנו מכירים היטב את תחושות השטח כי עסקנו אישית בניהול ישיר של מערכות מורכבות. עשינו זאת בעבר כמנהלים ומנהיגים של ארגונים גדולים. לניסיוננו האישי משני העולמות, יש חשיבות כפולה לערך האחריות, הידע המעשי והמוכנות למעורבות אישית. כל אלה מבדלים אותנו מאנשים שבחיים לא קיבלו החלטה ניהולית עצמאית אחת. כאן במסגרת Take – 5 אנו מעניקים לכם מודל של ייעוץ ומנטורינג בזום בפורמט 1:1. המאפשר למנהלים ולמנכ"לים כמוכם, לעדכן ידע ולהתלבט עם מומחים. מפגשי למידה, אימון עסקי ומנטורינג בתחומי הייעוץ עסקי וארגוני, הדרכת מכירות ושירות לקוחות בפורמט 1:1 ובעלות שפויה. 

מאמינים בתוצאות. מאמינים בתהליכים ממוקדים וקצרים.

במסגרת הפעילות שיזמנו ב- Take – 5 דעו כי אנו מקדשים את הצורך ליסודיות ומוכנות ללמידה מתמדת. אין אנו מחפשים שלמות. אנו לא מאמינים בפרפקציוניזם ניהולי שברוב המקרים מביא לשיתוק ודריכה במקום. מה שמלווה אותנו היא האמונה שכל מנהל או עובד/ת או ארגון או חברה עסקית הינם יצירת מופת מופלאה אותה עלינו ללמוד ולהכיר. זהו השלב הראשוני  המרכזי והעיקרי בכל תהליך של אימון עסקי ומנטורינג בפורמט 1:1. אנו מעניקים לכם תהליכים מקצועיים ממוקדים הבאים לתת מענה סופר מקצועי לצורך. שלך כמנכ"ל, או כבעלים למצוא מענה להתלבטות ניהולית או מקצועית? זאת ההזדמנות גם שלך, ללמוד מבעלי ניסיון מה נכון אולי לעשות? וממה להימנע? מבטיחים לעשות כל מה שניתן בכדי לתת לך מענה מקצועי עדכני. יחד במפגשי הלמידה בפורמט1:1 לא נפסיק לחקור ולהרים כל אבן בכדי לאתר את הפתרון האפקטיבי ביותר לצרכים שלך, לצרכים של הארגון והנהלה.  צרו קשר ובקשו לקיים מפגש ייעוץ ומנטורינג ב- 70% הנחה. 180 ₪ למפגש של שעה.

שאלות ותשובות למושגי יסוד בניהול

בעולמות הניהול והעסקים מדובר בדמות שיש לה מומחיות שאפשר לסמוך עליה.
מדובר בדגל אדום שמונף מעלה בקרב חברות ועסקים ולא רק בקרב חברות ועסקים הרשומים בבורסה שם, על פי החוק הנהלות החברה מחויבת לבעלי המניות עדכון לגבי שינוי לרעה או לטובה ברווח הצפוי. בעולם החברות והעסקים הבינוניים והקטנים אזהרת רווח היא פעולה שמגיעה מאגף הכספים או אגף המכירות המציגים ירידה במכירות? קושי בגביה או נטישת לקוחות למתחרים.
על כל מנהל/ת לא משנה דרגתו ומיקומו בהיררכיה קיימת האחריות ניהולית אישית לביצועים של הצוות שמתחת לאחריותו. האחריות הניהולית מחייבת לבצע במחויבות סמכות ובדייקנות את המשימות שניתנו למנהל/ת לבצע ברמה האישית או כמנהל צוות מחלקה או אגף. אחריות ניהולית המקדימה להצלחות הניהוליות והעסקיות תמיד תימדד על פי מדדים אובייקטיביים זמינים.
מילולית הכוונה לאימוץ התנהגות הכוללת יושרה וערכים. מדובר על הגינות מוחלטת, לקיחת אחריות המלווה עם עקרונות גבוהים, תוך הקפדה למתן דוגמה אישית והעצמה של עובדים ומנהלים שמסביב.
מבחן A/B הוא דרך להשוות בין שתי אפשרויות כדי לראות מה עושה טוב יותר. זהו אמצעי סטטיסטי שמטרתו לבחון מהי האופציה העדיפה מבחינה שיווקית ועסקית, מבין שתי אלטרנטיבות שונות, ביניהן אתם מתלבטים. זה יכול להיות שימושי במיוחד בכל מה שקשור לעולמות הפרסום, המסרים והשיווק דיגיטלי. למשל האם לשים את הכפתור או את המסר המניע לפעולה בצד ימין מטה? או ימין מעלה?
הפסד גולמי מציין מדד המתקבל מההפרש השלילי בין מכירות נטו של פירמה לבין עלות המכר, כשהוא מבוטא במונחים כספיים. בחישוב ההפסד הגולמי כוללים רק הכנסות שנבעו מפעילות שוטפת של החברה והוצאות שוטפות ולא הפסדים אקראיים. כאשר התוצאה היא חיובית, יש לחברה רווח גולמי. חשוב כי תדעו ששיעור הרווח או ההפסד הגולמי הוא יחס פיננסי, המשקף את יכולת העסק להגדיל את רווחיו עם גידול המחזור.

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.