מודל 8 הצעדים של קוטר?

מודל 8 הצעדים של קוטר?

היה והייתי ממליץ גם לך לקחת ולו דבר אחד מהמודל של קוטר הייתי מציע לאמץ את המשפט הבא: "שינוי מחייב מנהיגות, הרבה יותר ממיומנויות ניהול." דעו כי חברות ארגונים ובני אדם תמיד יגלו התנגדות לשינוי.

אתם כאן בתחום המרכזי תחת הכותרת של "ניהול שינוי ארגוני". כאשר מפגש הייעוץ העסקי והמנטורינג בפורמט אחד על אחד יתמקד בהיכרות עם מודל 8 הצעדים של קוטר לניהול שינוי ארגוני מוצלח. היה והייתי ממליץ גם לך לקחת ולו דבר אחד מהמודל של קוטר הייתי מציע לאמץ את המשפט הבא: "שינוי מחייב מנהיגות, הרבה יותר ממיומנויות ניהול." דעו כי חברות ארגונים ובני אדם תמיד יגלו התנגדות לשינוי. שווה כי תכירו כלים ומיומנויות מקצועיות שתדעו להוביל תהליכי שינוי וחזרה לצמיחה עם מינימום קשיים ותקלות.

ניהול שינוי ארגוני: המודל של 8 הצעדים של קוטר

בעידן העסקי הדינמי שבו אנו חיים, השינוי הוא חלק בלתי נפרד מתהליך התפעול היומיומי של כל ארגון או חברה עסקית. עלינו כבעלים או כמנכ"לים להיות מיומנים בניהול תהליכי שינוי. זאת בכדי להתמודד ביעילות עם האתגרים והמשברים מצד אחד. ומנגד לדעת לנצל את ההזדמנויות המתגלות בתנאי השוק הלא יציבים כיום. דעו כי ניהול שינוי ארגוני הופך לכלי חיוני בקרב בעלי חברות ועסקים, מנכ"לים ומנהלים. במפגש הייעוץ העסקי והמנטורינג בפורמט אחד על אחד, נתמקד במודל השינוי המוכר של קוטר. נכיר את יתרונותיו של מודל 8 הצעדים להנעת תהליך שינוי בארגונים ובעסקים.

מי אתה ג'ון קוטר? וכיצד אתה מתקשר לעולמות הייעוץ העסקי והניהול?

המודל של 8 הצעדים של קוטר, שנוצר על ידי ג'ון פ. קוטר, מציע גישה מעשית ומבוססת נתונים לניהול שינוי בארגונים. המודל מתמקד בתהליכים ובשלבים החשובים להצלחת השינוי בארגון. זאת, מתוך הבנה כי השינוי הארגוני הוא תהליך מורכב הדורש תיכון וניהול מקצועי. על מנת להבין את המודל וליישם אותו בצורה הטובה ביותר, נבחן במסגרת מפגש הייעוץ העסקי והמנטורינג בפורמט אחד על אחד. נעשה זאת בהתאמה לצרכים שלך. לעולם התוכן וליכולות האישיות שלך כבעלים וכמנכ"ל. ייעוץ עסקי בפורמט 1:1 בעלות שפויה. ב- 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ פרונטלית.

מפגשי ייעוץ עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד

כיום בשווקים תחרותיים ובאיתות משבר יש צורך להיות מנהל או מנכ"ל מיומן ומקצועי. כיום בכדי כדי לנהל חברה בינונית או עסק משפחתי קטן על הבעלים והמנכ"ל להכיר ולהתמקצע במיומנויות רבות עליהם להכיר את עולמות הניהול, שיווק, פיתוח עסקי ומכירות. נכון ורצוי כי יכירו את המודלים העיקריים לניהול, שנכתבו על ידי גדולי המומחים לאורך השנים. בעיקר להכיר ששיטות שהוכחו כישימות וקלות לביצוע. פרופסור ג'ון קוטר הוא אחד החוקרים שהובילו תכנית עבודה בתחום המנהיגות. קוטר בדק את היכולות של הארגון להוביל לשינויים, מה שכיום ניתן לעשות באמצעות ייעוץ עסקי מקצועי ונכון.

ניהול שינוי ארגוני בעזרת המודל של 8 הצעדים של ג'ון קוטר

ג'ון קוטר מציג 8 שלבים חשובים, שבהבנתו מובילים כל חברה עסקית או ארגון לתהליך של שינוי עם מקסימום מקום לטעויות. המודל שנכיר יאפשר גם לך לקבל את הכלים הנחוצים לו לטובת פיתוח עסקי של הארגון. רציתי לעדכנך כי מהניסיון המקצועי שלי כיועץ ארגוני שהתמחה בניהול תהליכי הבראה שינוי וחזרה לצמיחה, המודל של ג'ון קוטר מאד יעיל גם בקרב חברות קטנות ומשפחתיות. מתאים גם לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, שרוצים לדעת איך לנהל לשפר ביצועים עסקיים וכן כיצד לנהל תהליכי שינוי. להלן 8 הצעדים של ג'ון קוטר:

1. זהו את המשבר בזמן – צרו מחויבות מיידית לצורך בשינוי:

השלב הראשון במודל של ג'ון קוטר מתמקד באיתור המשבר. בהבנת הצורך בשינוי ובהתאמתו לצרכי הארגון העסקי שלך. כאן חשוב להתמקד בניתוח עמוק של האתגרים וההזדמנויות שמתגלות, ובהבנת השלכותיהם על הארגון בכל רמותיו. חשוב שאלמנט הדחיפות והחשיבות של תהליך השינוי יוטמע אצל העובדים והמנהלים בכל רחבי הארגון.  יועץ עסקי מיומן יוכל להעניק לך כלים מקצועיים לביצוע אבחון ומיפוי שוק ומתחרים.

2. בנו קואליציית שינוי וסוכני שינוי בארגון:

בשלב זה, חשוב לייצר תחושת השתתפות רחבה בקרב מנהלים ועובדים. הם חייבים להתחבר לצורך להניע את השינוי. להבין עד כמה הוא נחוץ ובעיקר להבין את התועלות שהוא יביא להם ולארגון. אין סיכוי להניע תהליכי שינוי מבלי שנעשה מאמץ ניהולי ליצור תקשורת פתוחה ויצירת שיתוף פעולה בין כל הגורמים והרמות בארגון. בנו צוותי ניהול לתהליכי השינוי ברמת כלל הארגון או ברמת האגף והמחלקה. שתפו כמה שיותר מנהלים ועובדים בתהליך.

3. בנו אסטרטגיה וחזון לנחיצות של תהליך השינוי:

השלב החשוב הזה מכוון לגיוס והפעלת האנרגיה החיובית מצד כמה שיותר עובדים ומנהלים להצלחת התהליך. כמו בהשקה של מוצר או שירות חדש יש לבנות תוכנית שיווק והחדרה. נכון כי תיצור בעבור העובדים והמנהלים שלך חזון סוחף ואטרקטיבי שיציג את המסלול אל עבר השינוי וההצלחה. היה מנהיג מעצים משתף ואמפתי בכל תהליך של שינוי.

4. אחרי השלבים הראשונים והכנת האסטרטגיה של השינוי הכוללת תוכנית פעולה הטמיעו אותה בארגון:

בשלב זה אתם בונים תוכנית שינוי מפורטת. מתבצע תכנון מדויק למימוש השינוי, כולל קביעת מטרות ברורות, מעקב אחר התקדמות והתאמה של תהליך השינוי למציאות הארגונית. זהו השלב החשוב של הפצת תוכנית השינוי בקרב כלל העובדים והמנהלים. אמצו את מודל "התוכי" חזרו על המטרות ועל התועלות פעם אחר פעם מול העובדים והמנהלים. הפכו את התועלות והצורך למנטרה קלה שמתחברת לרגשות של כולם בארגון.

5. היו נחושים להתמודד עם "מעכבי השינוי" דעו כי אנשים מפחדים משינויים:

בשלב זה, חשוב להפיץ את הצורך בשינוי בכל הרמות של הארגון. לוודא כי המתנגדים מקבלים הסברים נוספים והחששות שלהם מתפוגגים. פעמים יש צורך לגלות "אפס סובלנות" לעובדים ולמנהלים המחבלים בתהליך השינוי. נכון כי תקצו משאבים בכדי להקטין חששות. האצילו סמכויות עד כמה שניתן בתהליך. פרסמו סיפורי הצלחה בתהליך ותנו הוקרה לעובדים ומנהלים שמצטיינים בהובלת תהליכי השינוי.

6. שינוי הינו תהליך מתמשך ולא קצר – השקיעו לאורך הדרך בהכשרה והדרכה:

כיועץ עסקי וכיועץ ארגוני שהתמחה בניהול תהליכי שינוי גיליתי כי מנהלים ועובדים אחרי השלב הראשון "מאבדים את הדרייב" מאד קשה להם לשמור על אותה רמת אינטנסיביות? תחושת הדחיפות יורדת, כאשר תוכנית השינוי מתבצעת במסגרת של 6-9 חודשים. השקיעו לאורך הדרך בהכשרה והדרכה כדי לחזק את המוטיבציה של המנהלים בארגון ושל "סוכני השינוי".  המלצה נוספת וחשובה לא פחות היא "לחוגג" הצלחות קטנות לאורך כל התהליך. רוצה לקבל מידע נוסף? הזמן עכשיו מפגש ייעוץ עסקי ומנטורינג בפורמט 1:1 בנושא חשוב זה.

7. הטמעה תיקון ויישום השינויים בהשגת מטרות המשנה:

תהליך שינוי לא מבצוע "בזבנג וגמרנו" אף אחד לא יודע לעשות קסמים וליצור שינוי יש מאין? כל תוכנית ששינוי מורכבת מיעדים משניים להשגת עד להשגת המטרה המרכזית בשינוי. בכל שלב יש לוודא יישום תיקון והטמעה בגין השגת יעדים משניים. לאורך כל תהליך השינוי נכון לבצע מעקב ובקרה על תהליך השינוי והפעולה לפי התכנון. תהליך שינוי לא מסתיים לפני השגת מטרת העל. בהתקדמות להשגת מטרת העל של השינוי מומלץ כי תשכפל הצלחות

8. הצלחתם עם תהליך השינוי? זה הזמן לעדכן חזון ערכים ותרבות ארגונית:

הגעתם לסוף המסלול בהצלחה. כל הכבוד. זה הזמן וזה המקום לוודא כי המנהלים והעובדים לא חוזרים לאזורי הנוחות מקודם? מניח כי יש צורך להטמיע את הצלחתו של השינוי בתרבות העסקית והארגונית? זה הזמן לעדכן חזון ערכים ותרבות ארגונית .

מה מספק מודל 8 הצעדים של קוטר?

מודל 8 הצעדים של קוטר מספק מסגרת מרתקת ויעילה לניהול שינוי מוצלח בארגונים. כיום הובלת תהליכי הבראה שינוי וחזרה לצמיחה הכוללים מיומנויות מתחום הייעוץ העסקי, עדכון אסטרטגיה שיווקית ובעיקר פיתוח עסקי, חשובים גם בעבורך. הבנת השלבים והיישום המקצועי שלהם יכולים להבטיח את הצלחת השינוי והתאמתו למטרות הארגון. לכן, מומלץ למנהלים ולבעלי חברות ועסקים להכיר וליישם את המודל באופן יציב ומתודי, תוך דגש על שיתוף פעולה ותקשורת פתוחה עם צוותי העבודה.

אימון וייעוץ עסקי בפורמט 1:1 בזום

היה וגם את/ה רוצה לשפר מיומנויות ניהול ומנהיגות? היה וחיפשת גורם מקצועי מהימן שביכולתו להעניק ייעוץ עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד בעלות שפויה? מצאת! אני מציע גם לך מפגשי למידה, חשיבה ומנטורינג בפורמט 1:1. דע כי העולם בעסקי התחרותי מחייב הנהלות בעלי חברות ומנכ"לים לשפר מיומנויות בכל מה שקשור לאיתור וגיוס כוח אדם מקצועי וניהולי איכותי. זה מהווה יסוד חשוב ומרכזי בעולמות הניהול והעסקים. דע כי שיפור מיומנויות בכל מה שקשור לניהול שינויים, הבראה וחזרה למוד של צמיחה, תצייד גם אותך כמנכ"ל או כבעלים ביתרונות משמעותיים מול המתחרים. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

מנטורינג ואימון וייעוץ עסקי בזום ב- 70% הנחה

בואו לקבל מפגש למידה בזום ב- 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה? כאן אני מאפשר גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה של האם נכון שתכיר את מודל 8 הצעדים של ג'ון קוטר? היה ורצית לדעת עד כמה זה חשוב בכדי להוביל נכון תהליכי שינוי הבראה וצמיחה? אני מציע גם לך להצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. בחר גם את/ה לקבל מפגשי ייעוץ עסקי – למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 בתחום החשוב של ניהול ומנהיגות או בתחומים אחרים המעניינים אותך. יש באפשרותך לבחור מפגש למידה וייעוץ עסקי מתוך 16 תחומים מרכזיים. באפשרותך לבקש ולקבל מפגש ייעודי ומיוחד לצרכים שלך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ