תמריצים ותגמול

תמריצים ותגמול

מהי הדרך לשפר ביצועים בקרב עובדים מנהלים, צוותי מכירות ושירות לקוחות. בואו ונלמד כיצד נכון לעשות זאת נכון? נבחן מה באמת עובדים מצפים? לתגמול כספי? או להערכה?

בואו להכיר את הדרכים והשיטות היותר נכונות להשתמש במערכות תגמול ותימרוץ נכונות יותר. אין זה סוד כי הדרך לשיפור ביצועים בקרב עובדים, מנהלים. בקרב צוותי מכירות, ועובדים ומנהלים במערכי שירות לקוחות. המלצתי כי תדע לאמץ ולהפעיל מודל תמרוץ ותגמול נכונים ומתאימים יותר. בחירה בכלים הנכונים מהווים כלי יעיל להנעה ושיפור ביצועים ומוטיבציה בקרב מנהלים ועובדים. למרבה הצער, אין תשובה אחת נכונה. אין מודל אחד המותאם לכולם. עיקר ההצלחה בשימוש ראוי ונכון בתמרוץ ותגמול מגיע מהבנת הצרכים והדרישות הייחודיים של כל ארגון וארגון. אני כאן מאפשר גם לך במסגרת מפגש למידה בפורמט אחד על אחד להכיר לעומק את השיטות היותר מתאימות לצרכים שלך. קבע מפגש למידה עכשיו.

מהו שילוב מנצח בעולם התמרוץ והתגמול?

בתחום התגמול והתמרוץ, חשוב לשים דגש על יכולת התאמה אישית והגיונית של הפתרונות לצרכי המנהלים והעובדים. מחקרים אחרונים גילו שלא תמיד עובדים ומנהלים מחפשים רק תגמול כספי? מנקודת מבט פסיכולוגית, מנהלים ועובדים רבים מעדיפים הערכה על פני תגמול כספי. אחרים נמנעים ממערכות שבהן אין התאמה בין התמרוץ והתגמול הכספי לבין היעדים והמשימות. דע כי אתה נמצא בתחום החשוב של "פיתוח מנהלים ועובדים". כאן מחכים  לך 8 מפגשי למידה ואימון עסקי ייעודיים. חפש כאן מפגש המתאים לצרכיך בתחום החשוב הזה. נחזור לנושא המפגש הזה: כדי לשפר ביצועים, כדאי למצור דרך של שילוב בין הגישות. שלבו תגמול כספי בגין עמידה והשגת יעדים. יחד עם תגמול רגשי או פסיכולוגי. כזה המשקף מחויבות הערכה מקצועית אישית וחברתית.

ומה עובדים ומנהלים באמת רוצים?

תמרוץ ותגמול עוסק גם בבניית אופק ניהולי ותעסוקתי ארוך טווח. עוסק ביצירת ביטחון תעסוקתי ארוך טווח. בנוסף הוא גם מתמקד ברצון של עובדים ומנהלים ללמוד להתפתח מקצועית ואישית בו זמנית. תגמול ותימרוץ שלא במסגרת תגמול כספי יכול לכלול ביקורות עבודה חיוביות המתוקשרות בארגון. אימוץ מערכות משוב בתדירות גבוהה חשובה ביותר. נכון לבנות גם תוכניות העצמה ותוכניות להתפתחות אישית עסקית וניהולית. עליך לאמץ תרבות ארגונית וניהולית המקדשת השקעה בפיתוח ההון האנושי. אמץ תרבות ארגונית מקדמת שמעודדת יצירתיות ושיתוף פעולה. מכון גאלופ בסקר שערך גילה כי תגמול כספי נמצא במקום הרביעי או החמישי בתיעדוף סוגי התמריצים והתגמולים שעובדים ומנהלים מבקשים לקבל?

תמרוץ ותגמול בעולמות השונים

בתחום העסקי היום, נראה כי התמרוץ והתגמול מתמקדים ברווחה תנאים נלווים ובשיפור סביבת העבודה. מנגד, בתעשיית הייטק והפרויקטים, נפוץ שימוש בתגמולים גמישים מעבר לחלוקת אופציות ובונוס על רווחיות החברה בסוף השנה. מעבר לכך בתעשיות ההי טק מציעים לעובדים שעות עבודה גמישות. אפשרויות לעבודה מרחוק, ותכניות רווחה מפנקות. כמו חדר כושר, ביטוח שיניים, חדרי אוכל מפנקים ועוד. בתחום המכירות, תמרוץ ותגמול נכון כולל פרמיות ובונוסים על בסיס תוצאות בלבד. כאן לדעתי נכון לבצע שינוי וליצור מערכת גמישה ומפתיעה יותר. לכן מפגש למידה ואימון עסקי בפורמט אחד על אחד עשוי להיות רב ערך גם עבורך. דע כי, אין מודל אחד של תמרוץ ותגמול המתאים לכל תחום וארגון. המפתח הוא בהבנה עמוקה של צרכי העובדים. וכן בפיתוח של תוכניות התגמול וההערכה המתאימות למציאות הארגונית שלך.

מהו תמרוץ ותגמול ראוי בעולם העסקי  וההיי טק כיום

תמרוץ ותגמול ראויים בעולם העסקי כיום כוללים שילוב של מגוון כלים ותכניות. כאלה המיועדים לעורר ולשמר את המוטיבציה וההתמדה של העובדים. הנה כמה נקודות חשובות:

  1. תגמול כספי: המשלב שכר בסיסי, בונוסים על בסיס תוצאות, או פרמיות על פי ביצועים, התגמול הכספי נשאר חלק חשוב מבניית מודל השכר. זה מספק לעובדים דרייב להשיג מטרות ויעדים. זה עשוי להתאים גם לחלק מתעשיות ההי טק.
  2. תכניות התפתחות אישית: בניית תוכנית ואופק תעסוקתי וניהולי ארוך טווח. זאת שיטה המביאה להרבה יותר ערך ויוצרת יותר נאמנות ומוטיבציה מאשר תגמול כספי. מנהלים והעובדים מרגישים שהם מוערכים ומסומנים כדור המנהלים הבא ולכן הארגון החליט להשקיע בהתפתחותם האישית והמקצועית.
  3. תגמול קבוצתי – חברתי: יצירת תרבות ארגונית שבה העובדים מרגישים מוערכים, משתייכים ונתמכים על ידי החברה. זה עשוי לכלול פידבק חיובי, תודות מצד המנהלים הישירים ומצד המנהלים הבכירים. בתוך זה ניתן ליצור מעורבות של תוכניות קהילתיות בהתנדבות כתרומה בחזרה לקהילה המשולבות בפעילויות חברתיות בחברה.
  4. בונוסים על בסיס תוצאות :בעולם הייטק, שבו התוצרים וההתקדמות נמדדים בזמני תגובה מהירים. נמדדים על פי מדדי יעילות ועל פי היצירתיות, נפוץ להעניק בונוסים נוספים על בסיס השגת מטרות מסוימות בפרויקטים חשובים. כך, העובדים והמנהלים מרגישים שמעריכים אותם ומעניקים להם מוטיבציה לעמוד בלוחות הזמנים וביעדים.
  5. תמיכה ופיתוח יכולות עבודה בצוות: בעולם העסקים ובתעשיית הייטק, שבה הפרויקטים והפיתוחים יכולים להיות מורכבים ומאתגרים, חשוב להפעיל תמיכה והתמדה רבה לצוותים. לעבודת צוות יעילה יש חשיבות עצומה להצלחה. זה מחייב מתן כלים ותהליכים לשיפור ופיתוח רמת הצוות. להעניק להם תמיכה ולהשקיע בחיזוק יכולת התמדה ובהתמודדות עם אתגרים וקשיים.

דע כי בסופו של יום, עיקר התמרוץ והתגמול הראויים בעולם העסקי ובעולמות ההי טק כיום הם אלו שמסייעים להביא לשיפור בביצועים. להביא להגברת מוטיבציה, וליצירת תרבות ארגונית חיובית ומתפתחת. בוא ונקדיש מפגש למידה בפורמט אחד על אחד בנושא חשוב זה. הזמן עכשיו!

מהו תמרוץ ותגמול נכון בעולם המכירות כיום?

בעולם המכירות, תמרוץ ותגמול מהווים כלי יסודיים להפעלת מוטיבציה ושיפור ביצועים. כאשר מדובר בתמרוץ ותגמול נכון בעולם המכירות, חשוב לקחת בחשבון את הדרישות הייחודיות של תחום זה ואת צרכי העובדים והמנהלים. דע כי עולם ניהול המכירות ומכירות השטח הינו עולם שוחק ולא קל לשרוד בו. היה ומצאתם וטיפחתם אנשי מכירות מקצועיים ומסורים דעו לשמר אותם לאורך זמן בארגון שלך. דאג לתגמל אותם נכון. צור בעבורם ביטחון תעסוקתי ובכך תיצור מוטיבציה גבוהה ביותר.

הנה כמה מהגישות היותר נפוצות:

  1. בונוסים על בסיס תוצאות: בתחום המכירות, יש לשאוף לתוצאות מדודות באופן ידוע וברור. פעמים נכון לבדוק את תיק הלקוחות ולהתאים את היעדים בצורה הוגנת. בנו מודל תמרוץ ותגמול משולב. עשו זאת באמצעות בונוסים ופרמיות המבוססים על הצלחת מכירות מסוימת או על הגעה ליעדים מועדפים. פעמים צרו בונוסים הד הוק. תפתיעו את הטובים שבאנשי המכירות שלך בהפתעות לא מצופות. למשל כרטיס זוגי לארוחה? למשל כרטיס טיסה בגין הישג יוצא מהכלל ועוד כיוצ"ב.
  2. בנו וצרו תכניות התפתחות מקצועית אישית: המלצתי כי תבנו אופק ניהולי ותעסוקתי לטובים שבאנשי המכירות. תבחנו אפשרות אחרי שנים בעבודת ששטח לקדם את המצטיינים לתפקידי ניהול. תעניקו לעובדים ולמנהלים בתחום המכירות גישה לתוכניות הכשרה והתפתחות מקצועית כדי להשפיע על הביצועים שלהם ולהקדים את התקדמותם האישית בקריירה.
  3. פידבק תמידי המשולב עם תגמול חברתי: הידעת כי משובים והערכה פומבית בפני צוות החברה או בפני כלל צוות המכירות עשוי להיות פעמים שווה יותר מבונוס כספי? המלצתי כי תדע גם בחברה שלך ליצור תרבות ארגונית מקדמת, ותרבות של הערכה הדדית ועבודת צוות בין כולם. אימוץ הדברים האלה יביא לשיפור רמת ששביעות הרצון והמוטיבציה של צוות המכירות וכפועל יוצר יביא לשיפור בביצועי המכירות, יכולה לעורר מוטיבציה ולשפר את ביצועי המכירות.

האם יש מודל אחד משולם בתחום התמרוץ והתגמול?

בתחום התמרוץ והתגמול, אין מודל אחד שמתאים לכל ארגון או לכל תעשייה. התמרוץ והתגמול הם מערכות מורכבות שעשויות להשתנות בהתאם למטרות, לתרבות הארגון, ולסוג העבודה או התעשייה. כל ארגון צריך לפתח את המודל שמתאים ביותר לצרכיו הייחודיים ולעקרונותיו הארגוניים. לכן אני כאן ומציע גם לך לקחת מפגש אימון עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד בתחום זה.  נבחן יחד ונאתר את המודל המתאים בדיוק לצרכים שלך. חשוב לפתח מודל שמתאים לצרכי הארגון, לצרכי העובדים, ולמטרות העסקיות המיוחדות שלאתה כבעלים וכמנכ"ל מבקש להשיג. הבנה עמוקה של התרבות הארגונית, הצרכים של המנהלים והעובדים, במקביל לצרכים וליעדים העסקיים הן המפתח לבניית מודל תגמול ותימרוץ יעיל ומשתלם.

אימון עסקי – אימון אישי ומנטורינג – הזמן עכשיו!

עד כמה חיפשת גורם מקצועי מהימן שביכולתו להעניק ייעוץ עסקי בעלות שפויה. אני כאן מציע גם לך לקחת חלק במפגשי למידה, חשיבה ומנטורינג בפורמט אחד על אחד. הצעתי כוללת ליווי ומנטורינג המשולב עם אימון אישי ועסקי בפורמט 1:1 במסגרת מפגשי זום היכולים לסייע גם לך. קבל 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה. אנו מאפשרים גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה של "הכרת מודלים נכונים ועדכניים לתמריצים ותגמול". היה והגעת עד לכאן סימן שהנושא הזה קרוב מאד לליבך. תצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. אנו עושים זאת בהצלחה רבה מול מנהלים, מנכ"לים ובעלי חברות ועסקים המבקשים לשפר ולרכוש כלים מקצועיים וניהוליים חדשים. בחר גם את/ה לקבל מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 בתחום של פיתוח מנהלים ועובדים או בתחומים אחרים המעניינים אותך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא תמריצים ותגמול. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ