הון האנושי – מנוע צמיחה

הון האנושי – מנוע צמיחה

התחרות על כל מנהל ועובד מצטיין הולכת ומתגברת מיום ליום. חברות ועסקים "חוטפות" טאלנטים מהמתחרים תמורת הצעת שכר ובונוסים גבוהים יותר. כיצד משמרים כוח ניהולי ומקצועי איכותי לאורך זמן? נלבן הסוגיה יחד.

השנים האחרונות עולם העסקים מבין עד כמה מנהלים ועובדים הם משאב חשוב להמשך הצמיחה וההתפתחות. בתקופות משבר ואי יציבות הם הופכים לחשובים יותר. מניח כי גם אתה מחפש ללמוד טכניקות חדשות לשימור ופיתוח ההון הניהולי והמקצועי גם אצלך בחברה. מפגש למידה ואימון עסקי בפורמט אחד על אחד עשוי להיות גם בעבורך פתרון מושלם. הזמן עכשיו מפגש למידה בתחום החשוב הזה: "ההון האנושי כמנוע צמיחה". בעולם תחרותי המאבק על גיוס ושימור כוח אדם מקצועי וניהולי הופך למורכב וקשה יותר ויותר. המנהלים והעובדים המצטיינים שלך – ההון האנושי שבארגון שלך מקבל משמעות חשובה אף יותר בתקופות משבר ואי יציבות. דע כי כאשר התחרות עליהם מצד המתחרים מתעצמת, חשוב לפעול מהר בכדי לשמור עליהם ולמנוע את המעבר שלהם אל מתחרים. כיצד ניתן לעשות זאת?

כיצד נכון לשמר ולטפח את ההון הניהולי והמקצועי גם אצלך בארגון

  1. בדקו כי התנאים והשכר מתאימים למקובל בשווקים ואצל המתחרים. דע כי השכר והבונוסים הם חלק מהגורמים המשכנעים לעובדים להישאר. חשוב להציע חבילות רווחה ותנאים פיננסיים משתלמים על מנת לשמור על הטאלנטים המבוקשים.
  2. שפרו ואמצו תרבות ארגונית וניהולית המקדשת העצמה ופיתוח מנהלים ועובדים. צרו או עדכנו תרבות המעריכה ומתקשרת ומיידעת את הישגי העובדים והמנהלים ברחבי הארגון – יכולה לשדרג את הרצון שלהם להישאר. תרבות המעניקה תמיכה, הערכה והזדמנויות לצמיחה אישית ומקצועית תמצא חן בעיניהם.
  3. השקיעו בהדרכה העצמה ופיתוח מנהלים ועובדים. ספקו למנהלים ולעובדים כלים והזדמנויות להתפתחות מקצועית ואישית. השקעה בהם דרך קורסים, סדנאות ואפשרויות להתקדמות בתפקידם תחזק את הקשר שלהם עם הארגון.
  4. צרו ביטחון תעסוקתי ובנו תוכניות קריירה ארוכות טווח בעבור מנהלים ועובדים המזוהים עם פוטנציאל לקידום. חפשו ליצור יציבות לסביבת העבודה. הימנעו משינויים מיותרים תוך שימור תחושת הביטחון של העובדים.

על מנת לשמור על כוח ניהולי ומקצועי איכותי לאורך זמן בשווקים תחרותיים ובתקופות משבר, יש לבנות תוכנית פעולה. חשוב לפעול בהתאמה לשינויים ולהתאים את האסטרטגיה של ניהול וטיפוח ההון האנושי למציאות השוק המשתנה ולצרכי המנהלים והעובדים.

חשיבותו של ההון האנושי בעולם העסקים?

ההון האנושי מהווה עמוד השדרה בעולם העסקים, מכיוון שעובדים ומנהלים מייצגים את המרכיב החיוני ביותר בכל ארגון. הם מעניקים לעסקים את הידע. את המיומנויות והתרומה האנושית הנחוצה לפתור בעיות, לחדש ולצמוח. אני מניח כי עולמות ה- AI לא יצליחו למלא לעולם את מקום החשיבה האנושית. בתהליכי הבראה שינוי ויצירת צמיחה יש צורך וחשיבות עליונה להפוך את המנהלים והעובדים לשותפים מובילים בתהליכים האסטרטגיים והביצועיים של הארגון. בכדי שתצליח גם אתה בתהליכים החשובים האלה, נכון כי תשלב בארגון שלך תקשורת פתוחה. תיצור זה שקיפות ניהולית, תעניק בעבורם תמיכה והזדמנויות לצמוח ולהתפתח. עשה זאת בתקופות שגשוג ושפע ואף יותר בתקופות קשות ובסביבות תחרותיות. לספק להם כלים והזדמנויות לצמיחה אישית ומקצועית. דאג ליצור תרבות ארגונית של ערכים ותמיכה. בסופו של דבר, כאשר העובדים והמנהלים מצטיינים ומרגישים מוערכים, הם משתתפים בצמיחה ובהצלחה של הארגון, וזהו המנוע האמיתי של הצמיחה בעסקים.

מה נכון לעשות בכדי לגרום לעובדים ומנהלים להיות מנוע הצמיחה בתקופות קשות ובתחרות עזה

בתקופות קשות ובתחרות עזה, חשוב לפעול באופן יעיל כדי להפוך את העובדים והמנהלים למנוע הצמיחה של הארגון. הנה מספר דרכים שיאפשרו לך כמנכ"ל או כבעלים לצלוח משברים עסקיים קשים. הייתי ממליץ שבמפגש האימון העסקי בפורמט אחד על אחד בנושא חשוב זה נחדד את הדברים הבאים ונראה כיצד תוכל ליישם אותם אצלך בחברה.

  • בתקופות של משבר ואי יציבות מנהלים ועובדים מצפים לתמיכה והערכה. היה נדיב בהצהרות חיוביות, הערכה והכרה בהישגיהם ומאמציהם. היה ותדע לעשות זאת נכון תצליח להגדיל את המוטיבציה ואת הרצון שלהם להתמודד עם האתגרים ולהיות יוצאי דופן.
  • עצרו את "הטרפת" פאניקה ניהולית גורמת לכאוס ואיבוד עשתונות. צרו סביבת עבודה שמקנה תחושת בטחון, שקיפות ותמיכה. העניקו לסובבים אותך את הביטחון שיש ביכולתך לנווט את הסירה מחוץ לים הסוער. תן למנהלים ולעובדים ביטחון ביכולתם לתרום ולהתמודד ביעילות עם האתגרים.
  • מנהיגות מקדמת הכוללת דוגמה אישית שמלווה עם תקשורת פתוחה ושקופה תביא ליצירת אווירה של עבודת צוות משותפת. תיצור אמונה כי "ביחד ינצח". שיתוף עובדים ומנהלים בדילמות תוך יצירת תהליכי תקשורת שקופים ואפקטיביים יעלו את רמת ההבנה והמידע של העובדים והמנהלים בתהליך. זה יעזור להם ולך כבעלים או כמנכ"ל  להתמודד עם האתגרים והמשבר העסקי בצורה מיטבית.
  • אימוץ ושיפר תרבות המקדשת יצירתיות ופרואקטיביות דווקא בתקופות משבר. שיפור יכולות ניהול ומנהיגות במצבים משתנים תאפשר למנהלים ולעובדים לא לפחד מהצורך לבצע שינויים. זה יאפשר להם להתמודד בצורה מקצועית ויעילה יותר עם האתגרים.

מה זה מנוע צמיחה? כיצד עובדים ומנהלים מצטיינים חשובים בתהליכי הצמיחה

מנוע הצמיחה העולם העסקים הוא התהליך או המרכיב שמפעיל את האנרגיות הנדרשות להתפתחותו של כל ארגון עסקי. גם של החברה שלך או הארגון שאתה משמש כמנכ"ל. מנוע צמיחה מתכוון להציג גידול בכמות מכירות, כניסה לפלחי שוק חדשים, גידול על חשבון המתחרים. במקביל מנוע צמיחה מציג גידול ברווחים, הגדלת ערך ושווי חברה, לקוחות מרוצים יותר ואופק עסקי יציב קדימה. עובדים ומנהלים מצטיינים נחשבים לחשובים בתהליכי הצמיחה מאחר שהם הכוח שבפועל מניע ומפעיל את הארגון. חשיבותם יקרה מפז. תפקידם היא ליצור, להביא לשיפורים, ולקדם תהליכי חדשנות, יצירתיות ופיתוח בתוך הארגון. על מנת להפוך למנוע צמיחה חשוב, עובדים ומנהלים צריכים להיות מוכנים להשקיע זמן ומאמץ בפיתוח יכולותיהם המקצועיות והאישיות, ליצור תרבות של חשיבה חדשנית ויצירתית, ולהיות פתוחים ללמידה ולשיפור קבוע.

מנטורינג המשולב עם אימון עסקי – הזמן עכשיו!

חיפשת גורם מקצועי מהימן שביכולתו להעניק ייעוץ עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד בעלות שפויה? מצאת! אני מציע גם לך לקחת חלק במפגשי למידה, חשיבה ומנטורינג בפורמט 1:1. הצעתי כוללת ליווי ומנטורינג המשולב עם אימון אישי ועסקי בפורמט 1:1 במסגרת מפגשי זום היכולים לסייע גם לך. קבל 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה. אנו מאפשרים גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה של "הון האנושי – מנוע צמיחה". היה והגעת עד לכאן סימן שהנושא הזה קרוב מאד לליבך.

מציע כי תצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. אנו עושים זאת בהצלחה רבה מול מנהלים, מנכ"לים ובעלי חברות ועסקים. כאלה המבקשים לשפר ולרכוש כלים מקצועיים וניהוליים חדשים. בחר גם את/ה לקבל מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 בתחום של פיתוח מנהלים ועובדים או בתחומים אחרים המעניינים אותך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא הון האנושי – מנוע צמיחה. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

סיכום קצר וממצה בנושא עובדים ומנהלים

דע כי ההון האנושי הוא עמוד השדרה המרכזי בעולם העסקים כיום. עובדים ומנהלים – ההון האנושי מהווה את המנוע המרכזי של הצמיחה וההתפתחות של כל ארגון. עובדים ומנהלים מייצגים את מאגרי הידע המקצועיים. את הטכנולוגיים והניהוליים החיוניים כל כך לפתרון בעיות, לחדשנות ולצמיחה. בתהליכים של יציאה ממשבר או חזרה למוד של צמיחה, הם משחקים תפקיד מרכזי בפיתוח וביישום של אסטרטגיות חדשניות. כדי להפוך את העובדים והמנהלים למנוע הצמיחה המרכזי, חשוב ליצור תרבות תומכת ומעודדת של התמדה, ערכים, הערכה והזדמנויות להתפתחות אישית ומקצועית. דרכים כמו תמיכה בהכשרה, פיתוח יכולות ויצירת סביבת עבודה משקפת ותומכת יכולות לקדם את הצמיחה וההתפתחות הארגונית בצורה יעילה יותר.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ