כיצד תבחר יועץ אסטרטגי?

כיצד תבחר יועץ אסטרטגי

השקעה של שעה מזמנך למפגש מנטורינג ולמידה עשוי לחסוך לך אלפי שקלים. במפגש הלמידה בפורמט 1:1 נתחבט בשאלה כיצד נכון לבחור יועץ אסטרטגי, יועץ ארגוני לחברה שלך? ממה להיזהר? ומה לבדוק?

מהי הדרך הנכונה לבחור יועץ אסטרטגי? כיצד בחירה נכונה ביועץ אסטרטגי, יועץ עסקי ושיווקי תהווה גם בעבורך צעד מרכזי וחשוב להמשך צמיחת העסק והחברה. השקעה של שעה מזמנך למפגש מנטורינג ולמידה עשוי לחסוך לך אלפי שקלים. במפגש הלמידה בפורמט 1:1 נתחבט בשאלה כיצד נכון לבחור יועץ אסטרטגי, יועץ ארגוני לחברה שלך? ממה להיזהר? ומה לבדוק? השקעה במומחה יכולה להיות מפתח להצלחה, אך כדי לבחור נכון, יועץ אסטרטגי מקצועי חשוב להתמקד בכמה נקודות מפתח.

הדברים שנכון לבחון לפני גיוס יועץ אסטרטגי

  1. ניסיון מקצועי מוכח: חשוב לבחון את הניסיון וההיסטוריה של הייעוץ האסטרטגי בעבר. האם הוא צמח בעולמות הניהוליים והעסקיים? או הגיע מעולם האקדמיה? תבחנו באם יש לו תיק עבודות והמלצות? האם יש לו ניסיון בעסקים עם אופי פעילות ועולמות תוכן דומים לך? בדוק וחקור את הצלחותיו מהעבר.
  2. יכולת ניתוח והבנה עסקית וניהולית מוכחת: יועץ אסטרטגי טוב צריך להיות מקצועי ומסוגל לנתח את המצב הנוכחי של החברה ולהבין את האתגרים האסטרטגיים שלה. להבין את החששות ולהכיר את הסיכונים והסיכויים ברמת הבעלים, ההנהלה והמנכ"ל.
  3. יכולת לקחת חלק בעדכון או יצירת תוכניות עסקיות: בדקו באם היועץ האסטרטגי מסתפק אך ורק במתן עצות? בדקו באם תרומתו גם מביאה למעורבות ישירה בניהול תהליכים ביישום ובבקרה? נכון כי תבדקו האם הוא מסוגל ליישם את האסטרטגיה בתוך תוכניות עסקיות ממוקדות?
  4. התאמה בינאישית לסגנון וערכים: חיבור בינאישי קריטי להצלחת כל תהליך שבו מעורב יועץ חיצוני. אמינות ויושרה חשובים מאד. חשוב לוודא שיש התאמה בין יכולותיו של היועץ האסטרטגי ובין סגנון העבודה והערכים של החברה שלך. האם הוא מתאים לתרבות הארגון? האם נעים לשוחח איתו והוא שחקן קבוצתי ולא אחד שמנופח אגו.
  5. מחויבות ומוטיבציה להצלחה: חשוב לוודא שהיועץ האסטרטגי פועל כאילו החברה או העסק הוא שלו. יש לו מחויבות להצלחה ולא פועל אך ורק מתוקף הרצון שלו לקבל תשלום בגין שעות ייעוץ?

בדוק עלות מול תועלת

דע כי בעת בחירת יועץ אסטרטגי, או כל יועץ עסקי או שיווקי חשוב לשקול את כל הנקודות הללו ולבחון באפקטיביות את תרומתם הפוטנציאלית לחברה שלך. נכון תמיד לבדוק עלות מול תועלת. נכון לבחור את היועץ שיש לו את היכולת להביא לחברה שלך את הערך המוסף הגדול ביותר.

התועלות בעבורך משימוש נכון ביועץ אסטרטגי מקצועי

כיום בעשור השלישי של המאה ה- 21 התחרות על כל לקוח ולקוח נעשית קשה ומאתגרת. המתחרים מנסים לנגוס האחד בפלחי השוק של השני. כולם מנסים להיות שיווקיים, אטרקטיביים במחיר בכדי להמשיך לשרוד או לצמוח. בעולמות עסקיים שחווים משבר או תחרות עזה, קיימת חשיבות עצומה בהיעזרות ביועץ אסטרטגי מקצועי. כזה שיכול לסייע בתהליכי החשיבה איסוף וניתוח מודיעין וביג דטה, כזה שיש לו חשיבה יצירתית והמסוגל לפרוץ פרדיגמות. יועץ אסטרטגי חייב, להביא רעיונות חדשים, ולתת כיוון ברור במצבים משבריים אשר מאתגרים הנהלות בעלים ומנכ"לים.

הנה כמה נקודות מרכזיות שמסבירות את החשיבות של ייעוץ אסטרטגי בעולמות תחרותיים:

  • ניהול יעיל יותר של סיכונים והתמודדות עם משברים: יועץ אסטרטגי יכול לעזור לחברה להתמודד עם משברים ותהליכי שינוי הנובעים ממשבר עסקי, פיננסי או ניהולי באופן מקצועי וברמה אסטרטגית. הוא עשוי להביא רעיונות חדשים, אסטרטגיות עתידיות ופתרונות יצירתיים להתמודדות עם אתגרים כמו שינויי שוק, עליית תחרות, או עם שינויים טכנולוגיים.
  • קידום חדשנות ואדפטציה של טכנולוגיה חדשה, שיטות יצור, תפעול או ניהול: ייעוץ אסטרטגי עשוי להביא רעיונות חדשים, לסייע בפיתוח של שוק חדש, ולסייע באימוץ טכנולוגיה חדשה, באימוץ ואיתור מנועי צמיחה ועוד.
  • ניהול תהליכים ויישום בשטח: תהליכי קבלת החלטות או יישום המלצות של ייעוץ אסטרטגי דרושים מיומנות. דורשים ראייה רחבה ויכולת להתמודד עם סיכונים לאורך התהליכים. יועץ אסטרטגי יכול לעזור לחברה לנתח מצב נוכחי, לזהות אפשרויות ואי-וודאויות, ולהביא לשיפור איכות קבלת ההחלטות הנכונות.
  • שיפור מהותי באיכות מערכות הניהול וקבלת ההחלטות: במצבי תחרותיות גבוהה או במשברים עסקיים וניהוליים, שימוש ביועץ אסטרטגי מנוסה יכול להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון. דע כי יועץ אסטרטגי מספק כלים לשיפור אחוזי קבלת ההחלטות הנכונות. בונה תהליכים ניהוליים יעילים המשפרים את איכות הניהול בחברה ומעלים את היכולת של ההנהלה, הבעלים ושאר המנהלים להתמודד עם תחרות ומשברים.
  • עלות מול תועלת. החזר השקעה מובטח: לעיתים קרובות, השקעה בייעוץ אסטרטגי יכולה להוביל לחיסכון גדול יותר בעתיד. ככל שניתן לזהות מוקדם יותר סממנים של משבר, של "דריכה במקום" או "חוליות חלשות" ואי יעילות בתהליכים או באסטרטגיה העסקית הקיימת, כך ניתן לחסוך כספים ומשאבים מיותרים.

ייעוץ אסטרטגי כלי המסייע לחברות לאמץ שינויים

לסיכום, ייעוץ אסטרטגי הוא כלי חשוב לחברות בעולמות תחרותיים ולכאלה שחווים משבר. חשיבותו של ייעוץ אסטרטגי מקצועי גדלה ככל שהנהלות בעלים ומנכ"לים מתמודדים עם אתגרים בלתי צפויים. כאלה הדורשים חשיבה יצירתית, דורשים גמישות מחשבתית וניהולית. במצבים כאלה יועץ אסטרטגי יכול לעזור לכם לבחור בדרכי פעולה יעילות ונכונות ולפעול מהר יחד איתך בכדי להתאים את האסטרטגיה שלך למציאות עסקית משתנה. בסופו של דבר, ייעוץ אסטרטגי הוא כלי חשוב ועיקרי שמסייע לחברות להתמודד עם תהליכי השינוי הנובעים מתחרות וממשברים בלתי צפויים. החיבור והקישור בין חשיבה אסטרטגית מקצועית והעברתה לפעולה מהירה הופך את הייעוץ האסטרטגי לכלי מרכזי להצלחתם של החברות במצבים אלו.

הזמן מפגש למידה ומנטורינג ראשון  

גם לך אנו מעניקים פתרונות חשיבה ולמידה בפורמט אחד על אחד. הפעם אנו מאפשרים גם לך לקבוע מספר מפגשי למידה בנושא חשוב זה: "כיצד תבחר יועץ אסטרטגי"? הענקנו לעשרות רבות של מנכ"לים מפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. עושים זאת בהצלחה רבה מול בעלי עסקים, יזמים מנכ"לים המבקשים לשפר ולרכוש כלים מקצועיים וניהוליים חדשים בתחום חשוב זה. בחר גם את/ה לקבל מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 המבוצעים על ידי מולך. אישית אעניק לך את כל הידע והניסיון שצברתי לאורך השנים. העלות תועלת בעת הזאת, עשויה להפתיע גם אותך. זה יוביל לתוצאות נפלאות. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ