מתמודדים עם משבר?

מתמודדים עם משבר?

בזמן משבר יש לבחון את הצורך בעדכון המבנה הארגוני? לבחון באם המבנה הארגוני שלכם שהיה טוב עד לאחרונה זקוק לשינוי? בזמן משבר, יש מקום לחשוב ולבצע שינוי מבני בכדי להתאימו לשינויים בשווקים.

שלום לך, שמח לארח אותך אצלי באתר. אני מתמקד בהעצמה והדרכה יחד עם ייעוץ עסקי ומנטורינג למנהלים ולבעלי חברות ועסקים. עושים זאת בפורמט אחד על אחד במסגרת מפגשי למידה בזום. מפגשי ייעוץ עסקי ולמידה בעלות שפויה. 70% הנחה מעלות מפגש ייעוץ פרונטלי. אתם בקטגוריה הראשית אחת מתוך 16 תחומים מרכזיים שמתמקדת "בניהול שינוי ארגוני" בהיבטיו השונים. המפגש הזה עוסק בדרך שמנהלים ובעלי חברות ועסקים מתמודדים עם משבר? נבחן יחד באם בזמן משבר יש לבחון את הצורך בעדכון המבנה הארגוני? לבחון באם המבנה הארגוני שלך שהיה טוב עד לאחרונה זקוק לשינוי? נשקול יחד באם יש מקום לחשוב ולבצע שינוי מבני בכדי להתאימו לשינויים בשווקים.

התהליכים המרכזיים בניהול שינוי ארגוני בעת משבר

בעידן העכשווי, העולם העסקי מתמודד כדרך קבע עם תחרות הולכת וגוברת. עם מגוון של משברים, אירועי מלחמה ומגפות כלל עולמיות. משברים בעולם העסקי והניהולי מחייבים תגובה. מחייבים תגובה מהירה מקצועית והולמת. משברים מנגד עשויים להיות הסיבה לצאת מאזורי הנוחות ולבחור בשינוי הבראה וחזרה לצמיחה. בכל משבר קיימת ההזדמנות לצמיחה. משבר עסקי המטופל ומנוהל נכון, מעצב מחדש את דרכי הפעילות הארגונית והעסקית. דעו כי בעת התמודדות עם משבר, ניהול השינוי הארגוני הופך לחיוני יותר מתמיד.

הדרכים הנכונות להתמודד עם משבר עסקי

הידעתם כי משברים עסקיים הם אחד "מהמתנות" שכל יזם איש עסקים ומנכ"ל חייב לדעת להתמודד איתם. כולנו בעולם העסקי והניהולי נדרשים להתמודד עם משברים. כיועץ עסקי וכיועץ ארגוני אני מחזיק בדעה שונה. אני חושב כי כל משבר עסקי עשוי להיות בעבור אלה שיודעים להתמודד איתו נכון – מתנה! היה ואתם יודעים להתמודד מול משברים מסוגים שונים, אתם עשויים לצאת ממנו במצב הרבה יותר טוב ממה שנכנסת אליו. כל משבר מהווה הזדמנות לשינוי ולצמיחה.

מקדישים מאמץ מקדים לאיתור המשבר

לפני התחלת כל תהליך שינוי, חשוב לזהות ולאתר את המשבר הקיים שזקוק לטיפול. זיהוי מדויק של סוג המשבר והשלכותיו על הארגון שלך, הוא הצעד הראשון והחיוני ביותר. משברים עסקיים וניהוליים שונים דורשים טיפול שונה. לכן חשוב להבין במהלך הזיהוי כיצד המשבר שזוהה יכול להשפיע או כבר משפיע על תהליכי התפעול והניהול הארגוניים.

ניהול המשבר, ניהול תהליכי השינוי

השלב הבא בתהליך של ניהול משבר בעולם העסקים מחייב לפתח תכנית פעולה. תוכנית שבאה לנהל את תהליך השינוי בצורה מסודרת ומוכנה. זה כולל הכנת תכניות מסודרות להתמודדות עם המשבר העסקי. העמקת הבנה באתגרים שהוא מעמיד בפניך כבעלים או כמנכ"ל. תחום חשוב ומרכזי נוסף מתמקד בהבנה שיש להקצאת משאבים מתאימים עבור התהליכים הנדרשים.

אמצו תרבות ארגונית שלא מפחדת משינוי והתחדשות

קידום תרבות שינוי. במהלך התהליך של התמודדות עם המשבר העסקי, יש לקדם תרבות ארגונית של פתיחות לשינוי והתמודדות איתו ועם התהליכים המקבילים לו. תהליכי עבודה ודפוסי ניהול והתנהגות יתבררו כלא ראויות. הם חייבות לעבור שינוי והתאמה. ארגונים עסקיים שאימצו תרבות ארגונית וניהולית שלא פוחדת משינויים יתמודדו טוב יותר עם הצורך לאמץ תהליכי חשיבה ותכנון חדשים היכולים להיות מרעננים ומצוינים.

חברו את העובדים והמנהלים לתהליך

הצוות הוא הישג חיוני בהתמודדות עם משבר. גיוסם והעידוד שלהם להשתתף בתהליך השינוי יכול להיות פתרון חכם להצלחה רבה יותר במסע השינוי והיציאה מהמשבר. גיוס ועידוד צוות העובדים והמנהלים למשימה קריטית להצלחה.

בנו תוכנית ניהול והתמודדות עם המשבר, בצעו מדידה ובקרה על התהליכים

בלי תוכנית סדורה קשה לצלוח משבר עסקי. זה חשוב להמשיך לנטר תהליכי השינוי, לבצע שינויים כנדרש ולהתאים את המסע בהתאם לתנאי המשבר המתרחשים. בקרה מדידה והטמעה קריטיים להצלחת המסע של היציאה ממשבר.

סיכום והמלצות: היו פרואקטיביים וזהו סממנים של משבר בזמן

מנהלים ובעלי חברות ועסקים שלהם "חושים מחודדים" ומודעות לבדיקת סימנים מקדימים, מסוגלים לצפות משבר עוד לפני שהוא פורץ. במפגשי הייעוץ העסקי והמנטורינג בפורמט אחד על אחד, אנו נלמד כיצד תוכל לשפר את היכולות האלה גם אצלך בארגון. דע כי בעת משבר, היכולת שלך להתמודד ולנהל את השינוי הארגוני הופכת לקריטית להישרדותו של החברה שלך. זיהוי מדויק של המשבר, תכנון מסודר וניהול פעולות השינוי יכולים להבטיח עבור הארגון את היכולת להתאים את עצמו בצורה יעילה לשינויים בסביבה העסקית.

טיפים והמלצות שנכון שתאמצו בתהליכי ההתמודדות עם משברים עסקיים

בתהליך ההתמודדות עם משבר עסקי אל תאמצו את תסמונת "בת היענה". את תסמונת "יהיה בסדר, זה משהו קטן וחולף"? היה ואתה כמנכ"ל או כבעלים מזהה שמשהו בעסק לא נעצר, לא עובד כמו שצריך. ההמלצה שלי היא לא להירדם בשמירה. כנסו למצב של פעולה מידית. אל תחכו כי המשבר יעצים.

  • היו חרדים תמיד. אל תירדמו באזור הנוחות ותרגישו כי כבשתם את העולם?
  • שלבו את כל המיומנויות והחושים שלכם בכדי לקבל את ההחלטות היותר נכונות בניהול משבר עסקי. אינטליגנציה רגשית, מיומנויות תקשורת בינאישיות ויכולת אנליטית מושכלת מהווה את הבסיס להצלחה גם בתקופות משבר.
  • משבר מחייב הקצאת זמן ומשאבים ניהוליים. הוא לא נעלם לבד.
  • דעו כי נכון בכל משבר להיעזר במומחים חיצוניים? להיעזר ביועצים עסקיים שיכולים להיות בעבורך פרטנר לחשיבה ולהובלת התהליכים.
  • בנו תוכנית ואסטרטגיה ניהולית ועסקית לניהול ויציאה מהמשבר. בלי תוכנית מקצועית וסדורה הסיכוי להצליח קטן יותר.
  • יש תוכנית מקצועית וסדורה – קדימה לעבודה להטמעה וליישום.
  • בסוף התהליך נכון כי תבדקו באם יש צורך לעדכן את התרבות הארגונית את הערכים והחזון?

לקביעת מפגש למידה וייעוץ עסקי בפורמט אחד על אחד בנוגע לחברה או לעסק שלך בנושא חשוב זה: "כיצד נכון שתתמודד עם משבר"? אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר ולפנות אליי בהודעה, טלפון  03-9032222  0544-814332 או דרך האתר.

מפגשי למידה בזום ב- 70% הנחה

אתה כבר כאן? שמח לפגוש גם אותך. את/ה מוזמן לקבל מפגש למידה בזום ב- 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה? אני מאפשר גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה "כיצד מתמודדים עם משבר"?  היה ורצית לדעת עד כמה זה חשוב? כיצד נמנעים מלעשות טעויות בתהליך? אני מציע גם לך להצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. בחר גם את/ה לקבל מפגשי ייעוץ עסקי – למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 בתחום החשוב והרחב של "ניהול שינוי ארגוני" או בתחומים אחרים המעניינים אותך. בחר אחד מתוך 7 מפגשי למידה או  מוזמן לבחור מפגש למידה וייעוץ עסקי המותאם בדיוק לצרכיך. אני מבקש כי תסקור/י את 16 תחומים מרכזיים אותם הכנתי בעבור מנהלים ובעלי עסקים כמוך, המבקשים ללמוד ולשפר מיומנויות. באפשרותך לבקש ולקבל מפגש ייעודי ומיוחד לצרכים שלך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא "כיצד מתמודדים עם משבר" – כיצד תעשו זאת יותר נכון.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ