העצמת עובדים – התהליכים

העצמת עובדים – התהליכים

היכולת לגרום למנהלים ועובדים כפיפים להרגיש חלק מתוך חזון שאליו הם מתחברים מביא מנהלים ומנהיגים עסקיים להגיע לשיאים חדשים. הם מיומנים בלהעצים עובדים ומנהלים, הם מומחים בהאצלת סמכויות נכונה.   

הנושאים האלה הם מאד חשובים גם לך. היית מבקש לשפר ידע מקצועי ומיומנויות בתחום החשוב של העצמת עובדים ומנהלים. להבין מהו פיתוח הון אנושי וביצוע הדרכות סדנאות וקורסים מקצועיים. במפגשי הייעוץ העסקי נתמקד בהבנת התהליכים המרכזיים שעוסקים בהעצמת עובדים ומנהלים? כיצד לעשות זאת נכון? מהם התהליכים המרכזיים בתחום העצמת מנהלים והאצלת סמכויות? נכיר את התועלות לארגון שלך? ונסין יחד מדוע זה קריטי בעולם עסקים תחרותי?

העצמת עובדים ומנהלים: המפתח ליציבות והצלחה בעסקים

העצמת עובדים ומנהלים היא תהליך מרכזי בניהול המשאבים האנושיים בארגונים. בניהול ההון האנושי והניהולי בכל חברה או עסק בעשור השלישי של המאה ה- 21. בעידן העסקים התחרותי והדינמי שבו אנו חיים, היכולת להעלות את רמת היציבות והפרודוקטיביות של הצוותים בארגון היא מרכזית להצלחה עסקית. במסגרת מפגש הייעוץ העסקי, ההדרכה והאימון בפורמט מנטורינג אחד על אחד אנו נסתכל יחד על הקונספט החשוב של העצמת עובדים ומנהלים. יחד נחשוב על התהליכים המרכזיים בתהליך ונבחן את התועלות לארגון, למנהלים ולעובדים כאחד.

מהו תהליך של העצמת עובדים ומנהלים?

העצמת עובדים ומנהלים היא תהליך ניהולי – ארגוני שמטרתו להגביר את הרמה הביצועים של עובדים ומנהלים. זאת ועוד, מחקרים מוכחים שעובדים ומנהלים מצפים כי ישקיעו בהם. יתמקדו בפיתוח מיומנויות ויעניקו להם אחריות וסמכות. על פי מכון גאלופ העצמת עובדים ומנהלים באמצעות קורסים ימי עיון וסדנאות חשובה ביותר. באמצעותם אתה תצליח להאיץ את תהליכי הלמידה וההתפתחות האישית והמקצועית של עובדים ומנהלים בארגון שלך. השקעה בעובדים ובמנהלים היא השקעה חשובה ונדרשת כיום. זהו תהליך המתמקד במתן כלים, משאבים והשראה כדי לאפשר לאנשים ולמנהלים בארגון להתפתח, לצמוח ולקבל עוד אחריות ומשימות לביצוע במסגרת העבודה שלהם.

כיצד תעשה זאת נכון?

 1. קח אחריות על קידום תרבות ארגונית מעצימה ותומכת: תרבות ארגונית ניהולית ועסקית המעודדת קבלת טעויות כמקור ללמידה. מעודדת שיתוף פעולה וחשיבה יצירתית תורמת להעצמת העובדים והמנהלים.
 2. הקניית ידע והכשרה מתמדת: דעו כי השקעה בהכשרה ובהתפתחות אישית ומקצועית של עובדים ומנהלים מאפשרת להם לקחת עוד יותר אחריות. לקבל על עצמם מטלות ומשימות חדשות. זה יוצר מחויבות ונאמנות לארגון.
 3. תן השראה והצג מנהיגות מקדמת: מנהיגים עסקיים מצטיינים וחזקים המעוררים השראה מצליחים לכוון את העובדים, את המנהלים ואת הצוותים למטרות משותפות. יחד הם מצליחים להשיג הישגיים גבוהים במיוחד. וכתוצאה מכך הארגון מצמיח עובדים ומנהלים מקצועיים יותר, נאמנים ומחויבים להצלחה.
 4. דעו לבנות מערכות תגמול והערכה יצירתיות ועדכניות: כסף לא תמיד מניע עובדים ומנהלים. מצאו דרכים חדשניות ויעילות יותר למתן הערכה ותגמול. כאלה המוענקים לעובדים ולמנהלים בגין ביצועים מעולים. כאלה המשקפים הערכה בגין רצון לתרום ולקחת חלק במאמץ להשגת יעדים. אמצו  תרבות ארגונית המקדשת התפתחות וצמיחה מקצועית ואישית. אישית.

 

התהליכים המרכזיים להעצמת עובדים ומנהלים

 • איתור העובדים והמנהלים ותחומי העצמה המתאימים להם: הבנת הצרכים האישיים והמקצועיים של כל עובד ומנהל היא צעד ראשון וחיוני. מיפוי יכולות ובדיקת רצון ומוכנות להשקיע הם חלק מרכזי בתהליך.
 • פיתוח והתאמה של תוכניות אישיות: פיתוח תוכניות העצמה אישיות המתאימות לכל עובד ומנהל המותאמות ליכולותיו לצרכיו ולאופק המקצועי והניהולי העתידי שלו.
 • הטמעת תהליכי העצמה במסגרת העבודה השוטפת: נחמד לדבר ולהשקיע בתהליכים, אבל מבחן התוצאה נמדד בביצוע וביישום בשטח. כיועץ ארגוני אני מבקש מלקוחותיי להתמקד בהטמעת התוכניות האישיות ובישומן במסגרת העבודה השוטפת. יש צורך ליצור שיח עם העובדים והמנהלים לקידום התהליכים הדרושים.
 • בקרה, מעקב והערכה: גם כאן היה ולא ניתן למדוד הצלחות הרי יש סיכוי רב כי תהליכי האצלת סמכויות והעצמת עובדים ומנהלים יכשל. יש לבצע מעקב קבוע אחר התקדמותם של העובדים והמנהלים ולבצע הערכה של תוצאות ההעצמה.

מהן התועלות לארגון שאת/ה מנהל?

 1. פרודוקטיביות מוגברת: עובדים ומנהלים מועצמים מרגישים מוערכים וחשובים למערכת. בכך תחושת הסיפוק שלהם יביאו אותם לביצועים מיטביים.
 2. אווירת עבודה נעימה יותר ושיפור בתוצרים: העצמת העובדים והמנהלים מובילה לשיפור המוטיבציה והאווירה בין חברי הצוות. כתוצאה מכך ביצועי הארגון עשויים לגדול בצורה משמעותית.
 3. שיפור בתחושת השייכות: העצמת העובדים יכולה לתרום לתחושת השייכות, להגדלת הערך העצמי וכן לנכונות לתת הרבה יותר להצלחת החברה ולהשגת היעדים שלה והיעדים האישיים של העובדים והמנהלים.
 4. העצמת עובדים ומנהלים מביאה לקידום חדשנות ויצירתיות: אין זה סוד, אני אומר כי עובדים ומנהלים המרגישים מעוררים יכולים לתרום לחדשנות וליצירתיות בארגון.

חשיבותו של העצמת עובדים ומנהלים בעולם עסקים תחרותי

בעולם עסקים תחרותי, היכולת לשמור על יציבות ולפתח את המשאב האנושי שבארגון היא מרכזית להישארות ולהצלחה. העובדים והמנהלים המועצמים ואלה שזכו לתוכניות העשרה והדרכה אישית ומקצועית מהווים את היתרון התחרותי המרכזי של כל ארגון. עובדים מועצמים וכאלה שבנו בעבורם אופק מקצועי וניהולי ארוך טווח מגלים נאמנות ונכונות גדולה יותר לתרום למערכת. הם מיומנים ונכונים יותר להתמודד עם משברים ואתגרים. העצמת עובדים ומנהלים היא לא רק עניין של אחריות ניהולית וחברתית. היא כלי חשוב ומרכזי בתהליכים להשגת יתרון תחרותי בעולם העסקים התחרותי והדינמי שבו אנו חיים. על ידי השקעה בתהליכים המתאימים והטמעתם בצורה יעילה, ניתן לקדם את היציבות, הפרודוקטיביות והחדשנות בארגון ולהבטיח את הצלחתו העתידית.

אימון עסקי ומנטורינג בפורמט 1:1 בהתאמה אישית

היה וגם את/ה רוצה לשפר מיומנויות ניהול ומנהיגות? היה וחיפשת גורם מקצועי מהימן שביכולתו להעניק ייעוץ עסקי ומנטורינג בפורמט אחד על אחד בעלות שפויה? מצאת! אני מציע גם לך מפגשי למידה, חשיבה ומנטורינג בפורמט 1:1. דע כי תקשורת בין אישית אפקטיבית מהווה יסוד בלתי חשוב ומרכזי בעולמות הניהול והעסקים. היכולת להקשיב להבין, לתקשר, לנתח, ולפתור בעיות מורכבות מקנה למנהיגים ולמנהלים את היכולת לנהל ולהוביל באופן יעיל. דע כי שיפור מיומנויות תקשורת בין אישית המשולב עם יכולות גבוהות בתחום האינטליגנציה הרגשית תצייד גם אותך כמנכ"ל או כבעלים בכלים נוספים ליצירת סביבת עבודה טובה ונעימה יותר המבוססת על שיתוף פעולה ועבודת צוות.

הדרכה המשולבת עם מנטורינג ואימון וייעוץ עסקי ב- 70% הנחה

הידעת כי תקבל מפגש למידה בזום ב- 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה? כאן אני מאפשר גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה של  "העצמת עובדים ומנהלים". היה והגעת עד לכאן סימן שהנושא הזה מאד קרוב מאד לליבך. אני מציע לך להצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. בחר גם את/ה לקבל מפגשי ייעוץ עסקי – למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 בתחום החשוב של ניהול ומנהיגות או בתחומים אחרים המעניינים אותך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ