אינטליגנציה רגשית

אינטליגנציה רגשית

בעולמות הניהול אינטליגנציה רגשית היא היכולת או המיומנות של מנהל או מנכ"ל או בעלים לזהות, להעריך ולנהל את רגשותיו שלו ואת הרגשות של האחרים. להיות תיבת תהודה המצליחה להניע ציבור אל עבר מטרות ראויות.

אנו נפגשים כאן בקטגוריה הראשית העוסקת בתחומים המרכזיים של תקשורת בינאישית + בעולמות הניהול והמנהיגות. מפגש הייעוץ העסקי והמנטורינג בפורמט אחד על אחד בזום יתמקד בנושא החשוב של – אינטליגנציה רגשית. כיצד היא משפיעה על הביצועים של עובדים ומנהלים? משפיעה על ביצועיך כמנכ"ל וכבעלים. בעולמות הניהול והמנהיגות אינטליגנציה רגשית המשולבת עם מיומנויות תקשורת בינאישית ואמפתיה חשובים להצלחה. אינטליגנציה רגשית היא יכולת ומיומנות החשובה לכל מנהל או מנכ"ל או בעלים של חברה או עסק. ביכולה לזהות, להעריך ולנהל את רגשותיו שלו ואת הרגשות של האחרים. להיות בעבורם תיבת תהודה המצליחה להניע ציבור אל עבר מטרות ראויות. נושא זה חשוב לכאלה המבקשים לשפר מיומנויות וביצועים שלא במסגרת עוד תואר טכנולוגי? או תואר במנהל עסקים?

האינטליגנציה רגשית המשולבת עם תקשורת בינאישית הן המפתחות להצלחה ניהולית

תקשורת בינאישית מיטבית, היא בסיס מרכזי להצלחה בעולם הניהול, העסקים והמנהיגות. במרחב העסקי, אינטליגנציה רגשית מציעה כלי רב חשיבות למנהיגים ומנהלים להבין, להעריך ולנהל את הרגשות והרצונות של עצמם ושל העובדים והמנהלים האחרים. בכל מקום ובעיקר בעולם הניהול והעסקים, השפעתה של האינטליגנציה הרגשית נמדדת ביכולתה לקדם תקשורת בינאישית איכותית בארגון. לקדם בניית קשרים ויחסים ראויים וטובים המשפרים את היכולת ולנהל צוותים ומשימות.

כוחה של האינטליגנציה הרגשית בניהול

  1. יש ביכולתה לזהות רגשות: היכולת לזהות את הרגשות האישיים והרגשות של אחרים היא כלי יסודי לתקשורת בינאישית מוצלחת. מנהיגים שידעו לזהות את הרגשות הקיימים בעצמם ובאחרים יכולים להתמודד ביעילות עם מצבים קשים וליצור קשרים עמוקים עם עובדים ועמיתים.
  2. יכולת להעריך ולהתמודד עם רגשות מסוגים שונים: המבנה של האינטליגנציה הרגשית מאפשר למנהיגים להעריך רגשות ותגובות בצורה פורצת דרך. יכולת זו מאפשרת להם להתמודד עם רגשות שליליים בקרב עובדים ומנהלים, בצורה בונה וליישם אסטרטגיות שיודעות לשנות מצבים שליליים למצבים שבו כולם נרתמים לשנות.
  3. אינטליגנציה רגשית מאפשרת לשפר יכולות בתחום ניהול רגשות: מנהיגים עסקיים מוצלחים מבינים כי הנהגת הרגשות היא חלק בלתי נפרד מהניהול והמנהיגות. הם משקיעים מאמץ בפיתוח יכולת לנהל רגשות, התמודדות עם לחצים, משברים תוך חתירה ליצירת סביבת עבודה חיובית ומעוררת השראה.

המלצות מקצועיות

  • פיתוח אינטליגנציה רגשית :לא פחות חשוב מהיכולת לנהל את הרגשות שלנו ושל אחרים היא יכולת לפתח את האינטליגנציה הרגשית שלנו. תרגולים קבועים והכשרה מתמדת יכולים להביא לשיפור משמעותי ביכולת לתקשר ולנהל רגשות בצורה בריאה ובונה.
  • התמקדות בצורך לשפר יכולות: מנהיגים עסקיים מצטיינים לא נולדו כך מבטן אימם. דעו כי מנהיגים ומנהלים יכולים לשפר את יכולותיהם באמצעות מודעות תרגול וברכישת מיומנויות נוספות כגון פירגון, הקשבה והאזנה פעילה ויכולת להבין את נקודת המבט של האחר.
  • יצירת סביבת עבודה המאפשרת שיתוף תקשורת אמון והערכה הדדית: מנהיגים צריכים ליצור סביבת עבודה המעודדת את התפתחותם האישית והמקצועית של העובדים. זה כולל תמיכה בפיתוח יכולות רכישה וביצירת קשרי עבודה חזקים ומבוססי אמון.

אז הגיע הזמן לסיכום ביניים קצר? מהי אינטליגנציה רגשית? התשובה הכי קלה להבנה אומרת כי אינטליגנציה רגשית היא כלי חשוב והכרחי בידי מנהיגים ומנהלים ליצירת תקשורת בינאישית מוצלחת ולניהול צוותים ביעילות. מנהלים ומנהיגים עסקיים שמודעים ליכולתה, מצליחים לשפר באופן משמעותי את היכולת של הארגון להשיג מטרותיו ולפתח את הפוטנציאל האנושי והניהולי במלואו.

דוגמאות המדגימות את עוצמתה של האינטליגנציה הרגשית בניהול ומנהיגות:

  1. אינטליגנציה רגשית בשירות לקוחות: בחברות תעופה ומסעדות, ניתן לראות אינטליגנציה רגשית בפעולה. עובדים שידעו להתמודד בצורה אמפתית עם לקוחות כועסים, לא נחמדים ולפעמים גסי רוח. מיומנויות מפותחות של אינטליגנציה רגשית ותקשורת בינאישית מפותחת מאפשרים לטובים שבהם להתמודד עם האתגרים, ולשפר את חוויית הלקוח ולשמור על קשר חיובי עם הלקוח.
  2. ניהול רגשות בצוותים גדולים: בחברות טכנולוגיה וביטחון מידע, מנהיגים עשויים להתמודד עם לחצים ואתגרים עסקיים הנובעים מתחרות לחץ והצורך לעמוד בלוחות זמנים. סף השבירה וההתפרצות עושי במצבים כאלה לעלות.  מנהלים ומנהיגים עסקיים, שיש להם אינטליגנציה רגשית מפתחים יכולים לנהל את הרגשות של צוותים גדולים, לעודד אותם בתקופות משבר ולשמור על אווירה חיובית גם בתקופות מאתגרות.
  3. שיפור ביצועים ארגוניים: בחברות הזנק, חברות בנקאות ופיננסים, מנהיגים עסקיים עם אינטליגנציה רגשית מפתחים יכולת להבין את תחושות העובדים ולפעול בהתאם. הם עשויים ליישם אסטרטגיות המניעות יצירתיות, חדשנות ויכולת חשיבה מחוץ לקופסה. מנהלים כאלה מסוגלים לבנות סביבת עבודה המגבירה מעורבות עובדים ומנהלים ומעודדת את התפתחותם האישית והמקצועית של המנהלים והעובדים.

דוגמאות אלו מדגימות כיצד אינטליגנציה רגשית יכולה להשפיע על ביצועי צוותים וארגונים בכל תחום ותחום. היא מתחברת למיומנויות חשובות נוספות כמו היכולת ליצור אמון, לאמץ ערכים בשילוב מיומנויות תקשורתיות ואמפתיה. כל אלה מאפשר למצטיינים שבמנהלים להשיג מטרות וליצירת סביבת עבודה נעימה ונוחה לכולם.

האם אינטליגנציה רגשית גבוהה מאפיינת מנהלים ועובדים מצטיינים?

כן, אינטליגנציה רגשית גבוהה נחשבת לאחד מהמאפיינים המאפיינים את המנהלים והעובדים המצטיינים ביותר. היכולת להבין רגשות, לנהל את רגשותיהם ושל אחרים, ולתקשר בצורה אפקטיבית ואמפתית היא מפתח להצלחה בעולם העסקי והניהולי. כאשר מנהל או עובד מבין ומתמודד עם הרגשות של עצמו ושל אחרים, הוא מסוגל לפתח קשרים חזקים, להוביל ביעילות ולהשפיע באופן חיובי על סביבת העבודה. מנהלים ועובדים עם אינטליגנציה רגשית גבוהה נראים לעיתים קרובות כמוכשרים ומיומנים ביכולתם לפתור בעיות ביחסים. לנהל משא ומתן בין אנשים, ולקדם את התקדמותם האישית והמקצועית של הצוותים שלהם. הם גם נראים כיותר מודעים לדרישות הרגשיות והפסיכולוגיות של העובדים ומנהלים. הם מוכשרים ומיומנים ביכולתם להתאים את הגישה והתקשורת שלהם בהתאם. בכלל, אינטליגנציה רגשית גבוהה יכולה לשמש ככלי יסודי להובלת עסקים וארגונים להצלחה ולפיתוח.

מדוע אימון וייעוץ עסקי בזום ב- 70% הנחה יתאים גם לך?

שמח לפגוש אותך. אתה מוזמן לקבל מפגש למידה בזום ב- 70% הנחה ממחיר שעת ייעוץ רגילה? אתה כבר כאן? לכן אני מאפשר גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה "אינטליגנציה רגשית"? היה ורצית לדעת עד כמה זה חשוב? כיצד נמנעים מלעשות טעויות בבניה וחיזוק הערכה מקצועית ואמון? אני מציע גם לך להצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. בחר גם את/ה לקבל מפגשי ייעוץ עסקי – למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 בתחום החשוב והרחב של "תקשורת בינאישית+" או בתחומים אחרים המעניינים אותך.

בחר אחד מתוך 7 מפגשי למידה או  מוזמן לבחור מפגש למידה וייעוץ עסקי המותאם לצרכיך. אנו מבקשים כי תסקור את 16 תחומים מרכזיים אותם הכנתי בעבור מנהלים ובעלי עסקים המבקשים ללמוד ולשפר מיומנויות. באפשרותך לבקש ולקבל מפגש ייעודי ומיוחד לצרכים שלך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא "כיצד הערכה ואמון – בונים יחסים" בעולם העסקי והניהולי? צלצל וקבע עכשיו מפגש למידה. 0544-814332  או  03-9032222

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ