ניהול צוות מכירות

ניהול צוות מכירות

ניהול יעיל ומקצועי של צוותי מכירות מביא לגידול ניכר במחזורי המכירות של אנשי מכירות השטח. כיצד יוצרים יעדים? כיצד בונים מדרג ניהולי ובקרה? כיצד יוצרים מוטיבציה ומעניקים כלים עדכניים לשיפור מיומנויות מכירה?

הידעת כי ניהול יעיל של צוות מכירות שטח הוא אבן יסוד בהצלחתם של ארגונים בעולם העסקים. חברות וארגונים גדולים, בינוניים וחברות קטנות ועסקים משפחתיים. כאשר בעלי החברות ומנהלים מבינים ומיישמים את העקרונות המרכזיים של ניהול צוותי מכירות, הם מספקים את היכולת לצוות להצליח בסביבת המכירות התחרותית והדינמית שבהם הם פועלים.

קודם כל את/ה לומד ואחר כך את/ה מלמד/ת

אימון ומנטורינג אישי בתחום ניהול צוותי מכירות שטח הוא כלי אידיאלי לקידום ושיפור ביצועי הצוותים. היה נכון כי תבין עד כמה חשוב שתהיה מסוגל להקשיב לצרכי הצוות, לבצע התאמה של האימון לצרכים הספציפיים של כל אחד ואחת בו. להיות מסוגל לתת דוגמה אישית ולספק להם כלים מרתקים לצמיחה אישית ומקצועית. אמץ את הטיפים שאעניק לך באמצעות המנטורינג והאימון האישי, בכדי שתוכל להעביר את הידע לצוותי מכירות השטח שלך. תעניק להם השראה, כלים מעשיים וידע מעמיק שיאפשרו להם להתפתח ולהשיג יעדים. היה ותדע לעשות זאת דע כי תצליח להביא לשיפור ביצועים משמעותיים ולהצלחה במשימות המכירה והניהול שלהם.

ניהול יעיל של צוותי מכירות שטח מחייב יצירת יעדים מובהקים וברי השגה

השגת יעדים ברורים ומדודים ברי השגה וריאליים, היא השלב הראשון והמרכזי בניהול צוות מכירות שטח. כדי להבטיח שהצוות יובל להשגת תוצאות מרשימות, על המנכ"ל או מנהל המכירות לזהות את המטרות הארגוניות. להפוך אותן למטרות עסקיות ברורות ומדודות הניתנות להשגה בהשוואה לשוק ולמתחרים. יעדים לא ריאליים יביאו לכך שצוות המכירות יתפרק מעצם ההבנה כי הוא מקבל יעדים לא מציאותיים. יעדי המכירות ברמת הצוות וברמת המוכר/ת הבודד/ת צריכים להיות מותאמים. מותאמים ליכולתם האישית ולרמת ההישגים ובנק הלקוחות מהעבר. רק כיעדים מותאמים ברי השגה יביאו להגברת המוטיבציה והרצון של אנשי המכירות להשיג את היעדים האישיים ואת אלה ברמת הצוות.

ניהול צוות מכירות מחייב בניית מדרג ניהולי ובקרה

אי אפשר לנהל שום דבר מבלי לקבוע מדדי הצלחה לוחות זמנים ומדדי בקרה. הדבר נכון אף יותר בכל מה שקשור לניהול צוותי מכירות שטח. כאשר מדובר בניהול צוות מכירות שטח, חשוב להבין את הכלים והתהליכים שיאפשרו למנהלים לעקוב אחר הביצועים ולבצע שיפורים באופן רציף. מדרג ניהולי יעיל הכולל ראש צוות, ראש מחלקה ומנהל צוות מכירות הוא פורמט שנכון וראוי לאמץ. זה נכון יותר בחברות שלהם יותר מאשר 6-12 אנשי מכירות שטח. לתהליך החשוב הזה יש לשלב שיטות בקרה וניהול כמו שימוש במערכות CRM Customer Relationship Management. מערכות המציגות ניתוח דרישות שוק, ניהול מעקב אחר פעולות המכירה והתקשורת הכוללת עם הלקוח הפוטנציאלי והלקוח הוותיק.

למידה מתמדת ובניית אופק תעסוקתי וניהולי יוצרים מוטיבציה ונאמנות

המוטיבציה היא מפתח הכרחי להצלחה בצוותי מכירות. מנהלים יעילים מבינים את החשיבות של העברת כלים ויכולות מתקדמים לצוותים המקצועיים שלהם. זה כולל כשיטות להגברת מיומנויות מכירה, העברת ידע בנושאי שיווק ותהליכי מכירה חדשים, וכן חיזוק התחושה של צוות המכירות במסגרת הארגון. אנו מזמינים גם אותך לבוא ולשפר מיומנויות של ניהול צוות המכירות שלך בפורמט מפגש למידה ומנטורינג בפורמט אחד על אחד. דע כי, ניהול יעיל של צוות מכירות שטח מחייב ליצור יסוד מוצק של יעדים ברורים, מדרג ניהולי ובקרה, ויצירת מערכות של מוטיבציה וספק כלים מתקדמים. הכול מתמקד בהבטחת שיפור רציף ובהגדלת הביצועים של הצוות, מה שמוביל לגידול משמעותי במחזורי המכירות ובהצלחה של הארגון לצמוח על חשבון המתחרים.

משפרים ביצועים של צוותי מכירות שטח

היה והיית שואל מה החזון שלי? הייתי אומר זאת כך: "המשימה שלי היא לעזור לצוות המכירות שטח שלך לשפר ביצועים. להגדיל את נפח המכירות פר לקוח ובעיקר להגדיל את אחוזי הסגירה של כל תהליך מכירה". אנו מתמחים בהובלת תהליכי הדרכה ואימון בעולם המכירות והשירות ללקוחות. ב-  Advanced Business Consulting אנו מלווים הנהלות בעלי חברות ועסקים ומנכ"לים בחברות בינוניות, קטנות ובעסקים משפחתיים המבקשים לשפר ביצועים בתחום חשוב זה. אנו עושים זאת באמצעות קורס מכירות או סדנת מכירות ייעודית שפיתחנו. לסיכום: "אנו לוקחים צוותי מכירות שטח טובים ועושים אותם לצוותי מכירות שטח מעולים".

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ