בחרו יועץ ארגוני מקצועי?

בחרו יועץ ארגוני מקצועי?

נכיר את הדרכים הכי נכונות ומקצועיות לבחון האם גם אתה יכול להיעזר ביועץ ארגוני מקצועי? נלמד כיצד לבצע נכון את תהליך הבחירה ובעיקר לקבוע מדדי הצלחה בקרה ויישום. בחירה נכונה מבטיחה הצלחה.

 

כל בעל חברה או עסק, מבקש לראות כי הפעילות העסקית שלו מצליחה לצמוח ולהתקדם. הם היו מבקשים לראות כי בתקופות האטה ומשבר המלווים עם תחרות הולכת וגוברת מצד המתחרים, הם ממשיכים לגדול ולצמוח. פעמים המצב יותר מורכב מהחלומות האישיים של כל בעל חברה או עסק. עסקים וחברות נדרשים להיעזר באנשי מקצוע ביועץ ארגוני מקצועי בכדי לשפר תהליכים. לתקן ולעדכן תוכניות אסטרטגיות עסקיות ושיווקיות. לבחון התאמת מבנה ארגוני יעיל יותר. או להחזיר את החברה למוד של חדשנות יצירתיות וצמיחה.

יועץ ארגוני, או חברת ייעוץ ארגוני מה נכון יותר?

מניח כי גם את/ה שמעתם על היתרונות של ייעוץ ארגוני מקצועי. אתם מסכימים כי מעורבותו של יועץ ארגוני, בעל ידע ונסיון רב, וניסיון ניהולי מוכח עשוי להביא גם לך לערך רב. בחר תמיד יועץ ארגוני מקצועי הרואה את הדברים מנקודת מבט אובייקטיבית, רחבה יותר. כזה שיכול לספק לך כמנכ"ל וכבעלים, ולארגון כולו, רעיונות ותשובות באשר למה שניתן וצריך לשנות בארגון. אל תבחרו יועץ ארגוני שמדקלם את המשפטים שאת/ה מבקש/ת לשמוע? זה כלל לא יקדם את הארגון העסקי שלך בכיוון הנכון. בחרו גורם מקצועי. בחרו חברה לייעוץ ארגוני וותיקה שמציעה לכם ליווי של יועץ ארגוני מנוסה. אל תבחרו בחברה המקצה לתהליך יועצים צעירים שרק סיימו את לימודיהם.

כיצד לבחור יועץ ארגוני מקצועי

בחירת יועץ ארגוני יכולה להיות תהליך מאתגר אך חשוב. כדי לעמוד על היתרונות בבחירה נכונה ומושכלת נכון כי תזמין מפגש למידה ומנטורינג בפורמט אחד על אחד בתחום חשוב זה. במפגש נרחיב על התהליכים הנכונים שעליך לנקוט בכדי לבחור נכון יועץ ארגוני איכותי, ממנו תבחרו לבקש את השירות.

הנה כמה צעדים שיכולים לסייע לך לבחור יועץ ארגוני המתאים לך:

 1. הבהר את צרכי הארגון שלך. הבנה מדויקת של הצרכים של הארגון שלך היא חשובה ביותר. האם אתה צריך ייעוץ ארגוני שמתמחה בנושאי שינוי ארגוני? האם אתה מחפש יועץ ארגוני מקצועי עם ניסיון מוכח בתחום השיווק ופיתוח עסקי? חפש יועץ ארגוני שיכול לתת לך מענה מקצועי בכמה שיותר תחומים.
 2. חקור את רקעו וניסיונו של היועץ. בדוק את רקעו של היועץ הארגוני. האם יש לו ניסיון רלוונטי בארגון כמו שלך או בתחום המיועד לשיפור? חשוב גם לבדוק את הניסיון המקצועי ואת התאמתו המקצועית לצרכים שלך.
 3. בדוק ביקורות והמלצות. בדוק ביקורות קודמות על היועץ הארגוני. אם יש לך אפשרות, נסה לדבר עם לקוחות קודמים. עשה זאת בכדי להבין את ניסיונם ואיכות השירות שהם קיבלו.
 4. התאמה אישית: וודאו כי אתם חולקים אותם ערכים ותרבות. חשוב לוודא שיש תיאום טוב בין היועץ הארגוני ובין הארגון שלך. האם יש תחושת תיאום ושותפות בין היועץ לבין צוותך?
 5. בקשו לקבל ליווי תהליכים ולא רק מתן עצות. ודא כי היועץ יכול להתאים את תהליכי העבודה שלו לצרכים המיוחדים של ארגונך ולשיטת העבודה שלך. וותרו על יועצים שלא מוכנים לקחת אחריות על יישום הטמעה ובקרה.

מצ"ב 5 תחומים חשובים לא פחות

 1. תמחור ותנאים. בדוק את העלות והתנאים של השירותים שהיועץ הארגוני מציע. וודא כי המחיר סביר ושהתנאים תואמים את היכולות הכלכליות ואת צרכי הארגון שלך.
 2. התחייבות לתוצאות. תהליך חשוב בבחירת יועץ הוא לוודא שיש התחייבות מצדו להשגת תוצאות מוחשיות ומדידות.
 3. הצגת הצעדים ותוכנית עבודה. בדוק את היועץ איך הוא מתכנן לגשת לפתרון הבעיה שלך ואילו צעדים ייעשו. ודא שיש בהם חשיבה אסטרטגית ותוכנית עבודה מסודרת.
 4. הסכמה חוזית. ודא שיש הסכם חוזי מפורט המגדיר את התנאים, התוצר הצפוי וכל הפרטים המעמיקים את השירות שיובא.
 5. בקרה ותיקון תהליכים בתהליך. עקוב אחרי התהליך ואיכות השירות שאתה מקבל. אם יש צורך בקש להתאים את הקשר או לשנות כיוון – אל תהסס לדבר על כך עם היועץ הארגוני.

 

בחירת יועץ ארגוני היא השקעה חשובה לעתידך העסקי, ולכן חשוב להתייחס לתהליך בקפידה ולבחור בצורה מושכלת ומקצועית. לכן מפגש חשיבה ולמידה בפורמט אחד על אחד עשוי להביא גל לך תועלת רבה. חפשו לבחור חברת ייעוץ ארגוני או יועץ ארגוני סופר מקצועי אשר יעניק את השירות הטוב והמועיל ביותר לארגון שלכם.

חפשו לגייס יועץ ארגוני שלו ניסיון ניהולי בכיר

האם נכון לבדוק באם ליועץ הארגוני יש ניסיון ניהולי בתפקידים בכירים מחוץ לעולם הייעוץ? מהניסיון שלי התשובה בוודאות מחייבת זאת. ליועצים ארגוניים שלהם ניסיון רב כמנהלים בכירים בעולם העסקים יש יתרון מהותי על פני יועצים ארגוניים שבחיים לא היו בעמדות ניהול בכירות. ניסיון ניהולי רחב יכול להועיל בהבנתו של המגוון הרחב של אתגרים שממתינים למנהיגי ארגונים ברמות גבוהות. כאשר יועץ ארגוני מגיע עם ניסיון רחב ועשיר בתפקידים בכירים מחוץ לתפקידו הנוכחי, הוא עשוי להבין ולהתמודד בצורה יעילה יותר עם אתגרים מורכבים ולהציע פתרונות שמבוססים על ניסיון רחב ומגוון. לכן, כאשר בוחרים יועץ ארגוני, חשוב לבדוק את הרקע הניהולי שלו ואת הניסיון שהוא רכש בתפקידים כיסוד להבנת היכולת שלו להתמודד עם אתגרים מורכבים ועם תפקידים בכירים ברמות גבוהות בארגונים.

כיצד קובעים מדדי הצלחה לתהליכי הליווי של יועץ ארגוני

חשוב לי לציין במפגש האימון העסקי והמנטורינג כי קביעת מדדי הצלחה לתהליכי הליווי של יועץ ארגוני חשובים ביותר. רק כך תוכל לבחון את תוצאות העבודה של היועץ הארגוני שנבחר על ידך למשימה. תוכל למדוד ולהעריך את השיפורים וההשפעה שהוא מביא לארגון שלך.

הנה כמה צעדים בסיסיים לקביעת מדדי הצלחה:

 1. הגדרת מטרות ברורות, מדידות וריאליות – ברגע שאתה עובר על תהליך הבחירה של היועץ ארגוני, חשוב להגדיר מראש את המטרות המדויקות שברצונך להשיג מתהליך הליווי. המטרות צריכות להיות ברורות, מדודות ומותאמות לצרכי הארגון שלך.
 2. תיאום ציפיות על פורמט מדידת ההצלחות – עשו זאת יחד עם היועץ הארגוני, קבעו מראש מדדים שישמשו כקריטריונים להצלחת התהליך. חובה להגדיר מדדים שיכולים להיות מדידים באופן כמותי וכן מדדים שיוכלו לשקף את איכות השירות והשיפורים באופן איכותי.
 3. התאמה אישית לצרכי הארגון ואופי התהליך הייעודי אצלך – הימנעו מלקבל פורמט קבוע שהיועץ מנסה "למכור לכם". כל ארגון יכול להעריך את ההצלחה שלו בדרכים שונות. ודא כי המדדים שתבחרו תואמים למטרות ולצרכי הארגון שלך בצורה הטובה ביותר.
 4. קבעו מדדי דיווח בקרה ועדכון – נכון כי תסתכל על המדדים ככלי לזיהוי בעיות ואתגרים. חשיבותם תאפשר לך לבצע התאמות ודיוק תהליכים בדרך. וודא שיש לכם ערכות נתונים מדויקות ואמינות לביצוע מדידות תקינות ולקבלת מידע נכון לגבי התהליך.

 

בעת קביעת מדדי הצלחה לתהליכי הליווי של יועץ ארגוני, השקיעו זמן והשקיעו בחשיבה אסטרטגית כיצד תוכלו למדוד את ההשפעה והשינוי שהיועץ מביא לארגון שלכם. ניתוח תהליכים תוך כדי התהליך יאפשר לכם לבצע התאמות נדרשות בכדי להשיג את המטרות שנקעו בתהליך.

זאת הדרך היותר נכונה לבחור יועץ ארגוני.

לסיכום, שימוש במפגש למידה ואימון עסקי בתחום החשוב של "בחירה מושכלת ונכונה של יועץ ארגוני" יכול לעזור גם לך. קבע מפגש למידה ומנטורינג עכשיו. שמח כי הגעת עד לכאן. קראת עד כמה נושא זה עשוי להיות חשוב גם להמשך הפעילות העסקית שלך. חשוב להמשך הצמיחה. אני שמח להעניק גם לך אימון עסקי, אימון אישי המשולב עם מפגשי למידה. מפגש חשיבה ומנטורינג בפורמט אחד על אחד. הפעם אני מאפשר גם לך לקבוע מפגש אחד או יותר בנושא חשוב זה. "הדרך הנכונה לבחור יועץ ארגוני מקצועי"?. נכון כי תחליט/י להצטרף/י לעשרות רבות של מנכ"לים ומנהלים שלקחו חלק במפגשי חשיבה ומנטורינג עסקי וניהולי. בחר גם את/ה לקבל מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 המבוצעים על ידי מולך. אשמח לקבוע גם איתך מפגש למידה בנושא זה. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ