מנהל פיתוח עסקי

מנהל פיתוח עסקי

 

 

תפקידיו המרכזיים של כל מנהל פיתוח עסקי מתמקדים באיתור הזדמנויות עסקיות המניעות צמיחה. נכון כי הם יהיו בעלי  DNA של כלבי צייד? או קציני מודיעין מיומנים. אשמח לשפר להרחיב במסגרת מפגש למידה בזום בפורמט 1:1.

תפקיד המנהל פיתוח עסקי בעולם העסקים עשוי להיות אחד מהמפתחות היותר חשובים לצמיחה והתפתחות של הארגון שלך. הוא מתמקד בזיהוי ובפיתוח של הזדמנויות עסקיות חדשות, בניית שותפויות עסקיות. מתמקד בפיתוח אסטרטגיות לשיפור בכמות המכירות, גידול בפלחי שוק כחלק מחזרה או המשך הצמיחה. תפקידו של מנהל פיתוח עסקי דורש יצירתיות חדשנות המלווים עם יכולת חיזוי העתיד. יכולת לזהות טרנדים וכיווני התפתחות טכנולוגיים, ובעיקר יכולת ליצור ולבנות יחסים עסקיים ארוכי טווח וחזקים עם לקוחות. עם שותפים פוטנציאליים ובעיקר עם שדרת המנהלים הבכירים בארגון פנימה. זאת בכדי ליצור הסכמות לגבי הדרך והמשאבים הנדרשים ליישום תהליכי פיתוח עסקי המניעים צמיחה. רוצה להרחיב וללמוד יותר בנושא חשוב זה? הזמן מפגש למידה ומנטורינג בפורמט 1:1.

פיתוח עסקי עוסק בזיהוי הזדמנויות עסקיות חדשות

חשוב לנו כי תדע שכיון החשיבות של תחום הפיתוח העסקי הופך לחשוב יותר ויותר בקרב חברות ועסקים קטנים בינוניים ובחברות משפחתיות. התחרות הולכת וגוברת והשיקה במרווחי הרווח מחייבים ליצור מנועי צמיחה חדשים. לכן הנהלות ובעלי חברות ועסקים המבינות זאת, המאמינות בחדשנות יצירתיות וצמיחה נותנים מקום של כבוד לתפקיד מנהל פיתוח עסקי בחברה. מנהל פיתוח עסקי מקצועי ומיומן חייב להיות מעורב בכל דבר. החל משלב פיתוח מוצרים חדשים, כניסה לשווקים לא מוכרים, עבודה מול עובדים ונותני השירות.

חשיבותו של מנהל פיתוח עסקי בחברות קטנות

בחברות קטנות ומשפחתיות התפקיד נופל בחלקו של הבעלים והמנכ"ל. לא פעם יכולותיו לא מספיקות לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר. בכך נגרם נזק גדול לסיכויי הצמיחה וההישרדות של החברה לטווח הבינוני והארוך. לכן אולי היה נכון לשקול לרכוש מספר מפגשי למידה ומנטורינג אישי בפורמט אחד על אחד בנושא חשוב זה. נכון יהיה אולי לבדוק היתכנות לרכוש שירות של ניהול פיתוח עסקי במיקור חוץ. קבע מפגש למידה כאן ועכשיו.

תכולת התפקידים והאחריות של מנהל פיתוח עסקי

בהבנתי על מנהלי פיתוח עסקי להיות נכון בעלי DNA  של כלבי צייד מיומנים, או DNA של קציני מודיעין מוכשרים. דע כי תפקיד מנהל פיתוח עסקי מבוסס על יכולתו לקחת אחריות על עדכון או יצירת תוכניות אסטרטגיות. מדובר על התחום העסקי, בתחום השיווקי ואף בתחומי התפעול ההפצה והמכירות.

תפקידיו של מנהל פיתוח עסקי עשויים לכלול:

  1. איתור הזדמנויות עסקיות: זיהוי וחיפוש אחר הזדמנויות חדשות לפיתוח העסק, כולל מחקר שוק, ניתוחי מידע וזיהוי מגמות בתעשייה.
  2. ניהול שותפויות עסקיות: בניית שותפויות אסטרטגיות עם חברות וספקים פוטנציאליים. חיבורים עם צדדים שונים ופיתוח של יחסי עבודה משותפים.
  3. ניהול תהליכי מכירות: עבודה עם צוותי מכירות כדי לפתח אסטרטגיות מכירה, לפתח פרופילים חדשים של לקוחות ולקוחות פוטנציאליים.
  4. אסטרטגיית שיווק: השתתפות בפיתוח אסטרטגיות שיווקיות, פיתוח תוכניות לפרסום וקידום מכירות, ויצירת קשרים עם שוק היעד.
  5. נטילת חלק בניהול תהליכי פיתוח מוצרים ושירותים: השתתפות בפיתוח מוצרים או שירותים חדשים. ניהול של שלבי פיתוח פרויקטים והערכת תהליכים עסקיים קיימים לשיפור ולגידול.
  6. בניית רשתות עסקיות ובחינת כדאיות לצמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות: יצירת קשרים חזקים עם משקיעים, מרכזי עניין, וצוותי מפתח בתעשייה. זאת, תוך בניית תוכניות להגשמת מטרות העסק.

פיתוח עסקי עוסק בצייד הזדמנויות עסקיות חדשות

לסיכום ובמילים אחרות, מנהל פיתוח עסקי יכול וחייב להיות מעין "צייד" של הזדמנויות עסקיות. איסוף מודיעין שמתמקד באיתור, פיתוח וניהול יחסים עסקיים מרוכזים על צמיחה ופרסום העסק. כדי לפרט את התפקיד עוד יותר, נכון כי תזמין מפגש למידה ייעודי בתחום חשוב זה. הזמן עכשיו! תפקיד זה דורש יכולת ניהולית גבוהה, יכולת עבודה בצוות וגם באופן עצמאי, ויכולת לנהל מספר פרויקטים ותהליכים במקביל. מי שמחזיק בתפקיד זה צריך להיות מסוגל לזהות צרכי שוק וליווי הפיתוח של העסק בהתאם להם. נעשה זאת תוך התמקדות באיכות ובתוצאות העסקיות הרצויות.

בחר את מפגש הלמידה הראשון בפורמט אחד על אחד

גם בתחום החשוב הזה של פיתוח עסקי, עשרות רבות של מנכ"לים ובעלי חברות ועסקים הבינו את היתרון בקיום מפגשי למידה אישיים. זה הזמן לבחור מספר מפגשי למידה ומנטורינג לשיפור הביצועים שלך בעולם של פיתוח עסקי – צמיחה. יתכן כי אין באפשרותך לגייס מנהל פיתוח עסקי במשרה מלאה? אתה מחויב להמשיך לקחת אחריות על נושא חוב זה. לכן הפתרון של שיפור מיומנויות ועדכון ידע מקצועי באמצעות מפגשי למידה ומנטורינג בפורמט 1 על 1 . כאלה המבוצעים על ידי מולך, עשויים להיות הפתרון הנכון. דע כי העלות תועלת עשויה להפתיע גם אותך. אשמח לקבוע איתך מפגש למידה בנושא חשוב זה. להזמנת המפגש הראשון לחץ כאן.

180 ₪ למפגש למידה בזום

לתיאום מפגש צלצלו עכשיו 03-9032222 או 0544-814332

לתאם מפגש למידה בצ'יק

180 ש''ח

למפגש למידה בזום.

70%

הנחה מעלות שעת ייעוץ רגילה.

מנהלים מרוצים מתהליכי הלמידה והמנטורינג העסקי

מגיע גם לך 70% הנחה מעלות משעת ייעוץ רגילה.

0 +
שנות ניסיון

שנות ניסיון מקצועי בתחומי הייעוץ הארגוני, ייעוץ אסטרטגי שיווקי וייעוץ עסקי לחברות ולמנהלים

0
חברות ועסקים

חברות גדולות, בינוניים ועסקים קטנים וחברות משפחתיות טופלו על ידנו בהצלחה מאז 2006

0
מנהלים ומנכ"לים

מנהלים ועובדים בכירים בחרו לצמוח וללמוד במסגרת מפגשי מנטורינג אישיים. במהלך 2023

0
משתתפים ומנהלים

היעד שלנו  למספר המשתתפים, במסגרת מפגשי למידה בפורמט 1:1 במהלך שנת 2024.

הזמנת פגישת ייעוץ